Adobe Photoshop na komputery z Apple M1 dostępny. Jest 50% szybszy!

Adobe wprowadziło na rynek nową wersję Photoshopa napisaną z myślą o komputerach z procesorami Apple Silicon. Producent zapowiada wzrost wydajności o 50%.

Posiadacze komputerów Apple z procesorem Apple M1 dotychczas mogli korzystać z oprogramowania Photoshop z wykorzystaniem Rosetty - narzędzia pozwalającego na uruchamianie programów x86 na urządzeniach z procesorami ARM.

Photoshop na MacBooku Pro z Apple M1

Photoshop na MacBooku Pro z Apple M1

Adobe poinformowało właśnie, że na rynku pojawiła się zupełnie nowa wersja szalenie popularnego programu graficznego Photoshop napisana specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów z procesorami Apple M1.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne
  • Photoshop - ile kosztuje i gdzie kupić najtaniej?

Producent donosi, że nowa wersja na komputery ARM powinna przynieść "znaczący wzrost wydajności" dla wszystkich użytkowników Maca mini, MacBooka Air oraz MacBooka Pro z procesorami Apple M1. Całość zadziała również na przyszłych komputerach z nowszymi układami Apple Silicon.

Nowa wersja oprogramowania testowana była od listopada. Obecnie udostępniono finalną wersję, która nie korzysta już z Rosetty. Oznacza to, że Adobe Photoshop może skorzystać z całej mocy procesora Apple M1.

Adobe przekazał, że nowe oprogramowanie jest o 50% szybsze od analogicznego pakietu napisanego z myślą o komputerach wyposażonych w procesory Intela.

"Nasze wewnętrzne testy wykazały, że szeroki zakres funkcji działa średnio 1,5 razy szybciej niż w przypadku podobnie skonfigurowanych systemów poprzedniej generacji."

Niestety obecnie w wersji na procesory ARM brakuje jeszcze kilku funkcji. Mowa o braku możliwość współdzielenia i edycji plików w chmurze oraz synchronizacji ustawień wstępnych. Opcje te zostaną dodane wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Źródło: thenextweb.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: