Adobe Systems udostępni wkrótce programy Flash Player 11 i Air 3

Firma Adobe Systems zapowiedziała dzisiaj oprogramowanie Flash Player 11 oraz Adobe Air 3 mające pozwalać programistom na tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji, z których będą mogli skorzystać internauci (mobilni i stacjonarni) na całym świecie.

Flash Player 11 i Adobe Air 3 zostaną udostępnione za darmo w październiku, natomiast pod koniec roku deweloperzy będą mogli również oczekiwać wsparcia technologii Flash Builder i Flex.

Wraz z nowymi wersjami Flasha 10 i AIR 2 możemy oczekiwać wprowadzenia nowej architektury Stage 3D (jej kodowa nazwa to "Molehill"), która poprzez pełną sprzętową akcelerację grafiki (w przypadku platform mobilnych pojawi się ona później, gdyż obecnie jest jeszcze w fazie testów) zapewnić ma "1000-krotne jej przyspieszenie". Oznacza to, jak przekonuje Adobe, że na ekranie możliwe będzie płynne wyświetlanie milionów obiektów przy 60 klatkach na sekundę.

Sprawdź na własne oczy możliwości architektury Stage 3D:

Anup Murarka z Adobe podkreśla ponadto, że deweloperzy będą mogli głębiej zintegrować biznesowe oprogramowanie takie jak Microsoft Excel i Outlook oraz tworzyć bardziej bezpieczne programy przy wykorzystaniu kryptograficznie bezpiecznego generatora liczb losowych. Co więcej, będą w stanie rozszerzyć możliwości rozwiązań już wbudowanych w urządzenia takich jak akcelerometr, czy technologia NFC (near-field communication).

Warto też dodać, że Flash Player 11 zaoferuje pełne 64-bitowe wsparcie dla 64-bitowych przeglądarek w systemach Linux, Mac OS i Windows.