Adobe Systems wydaje kolejne łatki

Historia lubi się powtarzać i po raz kolejny Adobe ogłosiło, że produkty firmy mają luki. Zostały wydane łatki, likwidujące w sumie osiem dziur, w tym jedną krytyczną.

Łatki dotyczą używanych powszechnie elementów, jak Flash Player czy Adobe Reader. Jedna z dziur umożliwia włamania poprzez exploit i została odnaleziona przez inżynierów z Kaspersky Lab. Stwierdzili oni, że z pewnością dzięki niej ataki były, jednak nie są jeszcze w stanie podać żadnych konkretnych szczegółów na ten temat. Uspokajają co prawda, że były to rzadkie przypadki, jednak poleca się każdemu aktualizację oprogramowania Adobe. Dziura ta pozwala atakującemu ominąć sandboksowe zabezpieczenia Readera oraz Acrobat X i XI, dzięki czemu może wykonać działania jako użytkownik mający uprawnienia administratora.

Adobe Systems wydaje kolejne łatki

Adobe wypuściło nowe wersje swoich produktów - z numerami 11.0.08 i 10.1.11, które mają już załataną dziurę. W sumie we Flash Playerze oraz AIR poprawiono siedem elementów. Pięć z nich pozwalało omijać zabezpieczenia. Aktualnie bezpieczne wersje to Flash Player 14.0.0.176 dla IE 9, 14.0.0.179 dla użytkowników Firefoxa. Posiadacze Windows 8 i 8.1 oraz IE 10 i 11 powinni otrzymać automatyczną aktualizację swoich wersji. Najnowsza edycja dla Androida nosi numer 14.0.0.179.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: