Adobe Touch Apps - Photoshop i inne aplikacje dla tabletów

Firma Adobe wydała sześć aplikacji zaprojektowanych z myślą o tabletach i przeznaczonych głównie dla artystów i twórców cyfrowych treści. Wśród aplikacji jest Photoshop Touch, czyli wersja popularnego programu graficznego przeznaczona dla tabletów. Wszystkie aplikacje będą współpracowały z serwisem Adobe Creative Cloud.

Adobe Photoshop Touch
Aplikacje Adobe Touch Apps to Photoshop Touch, Debut, Proto, Collage, Ideas i Kuler. Tabletowa wersja Photoshopa pozwala na korzystanie z wielu opcji dostępnych na pececie oraz z narzędzi przygotowanych specjalnie dla ekranu dotykowego. Debut jest natomiast aplikacją pozwalającą na prezentowanie projektów wykonanych w Adobe Creative Suit, która pozwala na robienie notatek i szkiców na ekranie.

Proto to narzędzie firmy Adobe dla twórców stron i aplikacji mobilnych. Pozwala na tworzenie ich projektów bezpośrednio na tablecie oraz dzielenie się nimi ze współpracownikami i klientami. Collage umożliwia łączenie mediów różnego typu i tworzenie z nich nowoczesnych kolaży, co pozwala na szlifowanie swoich pomysłów i większą kreatywność.

Zobacz również:

  • Adobe Premiere Pro - jak przyspieszyć/spowolnić film [PORADNIK]
  • Adobe Creative Cloud: wersje, subskrypcje, funkcje, ceny

Ideas to narzędzie do szkicowania i projektowania grafik przy użyciu wektorów, warstw i tematów kolorystycznych. Ostatnią aplikacją w zestawie jest Kuler przeznaczony specjalnie do tworzenia, przeglądania i pobierania tematów kolorystycznych. Wszystkie aplikacje będą dostępne na Androida i iPada. Najpierw pojawią się w systemie mobilnym Google w cenie 9,99 dol. za każdą z nich.

Wszystkie elementy Adobe Touch Apps współpracują z nowym serwisem Adobe Creative Cloud. Działa on na zasadzie chmury obliczeniowej. Pozwala na przechowywanie materiałów przygotowanych w tabletowych aplikacjach, dzielenie się nimi oraz synchronizowanie naszych projektów z różnymi urządzeniami. Pozwoli to także na ich przeniesienie do Adobe Creative Suit w celu udoskonalenia lub prezentacji.