Adobe i Ricoh zastępują papier procesem cyfrowym

Dzięki nowym rozwiązaniom opartym na platformie Adobe LiveCycle, technologiach druku i skanowania oraz urządzeniach wielofunkcyjnych, drukarkach laserowych i oprogramowaniu Ricoh dostępny będzie bezpieczniejszy, cyfrowy obieg dokumentów.

Adobe Systems Incorporated oraz Ricoh Company, Ltd., wiodący dostawca cyfrowych rozwiązań dla biura, zawarły porozumienie w sprawie wspólnego opracowania i sprzedaży rozwiązań z zakresu skanowania, zabezpieczania i drukowania dokumentów, w oparciu o technologię Adobe PDF. Integracja oprogramowania Adobe LiveCycle Policy Server, technologii wydruku i skanowania firmy Adobe z oprogramowaniem Ricoh Document Solutions oraz urządzeniami wielofunkcyjnymi i drukarkami laserowymi Ricoh zmieni sposób, w jaki pracownicy biurowi przekształcają procesy związane z dokumentami papierowymi w bezpieczniejszy, cyfrowy obieg dokumentów.

Teraz zeskanowanie drukowanej strony do postaci bezpiecznego, niewielkiego pliku Adobe PDF z możliwością przeszukiwania może być początkiem kluczowego procesu. Pracownicy biurowi mogą inicjować bezpieczniejszy, cyfrowy obieg skanowanych dokumentów poprzez nadawanie użytkownikom uprawnień i formułowanie zasad dostępu, szyfrowanie, dodawanie podpisów cyfrowych i stempli czasowych certyfikowanych przez zaufane ośrodki.

"Ricoh jest ważnym partnerem Adobe od 1999 roku. Współpracując w obszarach technologii PostScript i PDF, obie firmy przyczyniły się do podwyższenia jakości dokumentów u wielu klientów. Obecnie pracujemy wspólnie nad zwiększeniem wydajności i bezpieczeństwa procesów w przedsiębiorstwach." - powiedział Shantanu Narayen, prezes i dyrektor wykonawczy Adobe. "Podpisane porozumienie jest elementem naszej strategii, polegającej na dostarczaniu nowych, elastycznych i jeszcze bezpieczniejszego obiegu dokumentów w oparciu o technologię Adobe PDF."

"Nasza współpraca jest naturalna, ponieważ Ricoh od dawna dostarcza światowej klasy produkty i rozwiązania cyfrowe, zaś Adobe wyznacza standardy oprogramowania związanego z dokumentami." - powiedział Katsumi Yoshida, wiceprezes Ricoh. "Zamierzamy wspólnie opracowywać nowe rozwiązania, które faktycznie połączą papier ze środowiskiem cyfrowym. Nasi klienci z listy Fortune Gobal 500 wymagają najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które z pewnością im dostarczymy."

Integracja technologii Adobe z rozwiązaniami Ricoh umożliwi użytkownikom tworzenie inteligentnych dokumentów i zarządzanie nimi poprzez aplikacje, w ramach procesów w przedsiębiorstwach.

- Urządzenia wielofunkcyjne i drukarki laserowe Ricoh ułatwią zarządzanie drukiem oraz zwiększą bezpieczeństwo drukowania poprzez integrację z systemem obiegów dokumentów Adobe PDF.

- Oprogramowanie Adobe PDF Scan Library umożliwi urządzeniom wielofunkcyjnym oraz oprogramowaniu do zarządzania dokumentami firmy Ricoh generowanie - ze skanowanych dokumentów papierowych - bezpieczniejszych, niewielkich plików PDF z możliwością wyszukiwania.

- Adobe LiveCycle Policy Server umożliwi przedsiębiorstwom regulowanie zasad dostępu do dokumentów elektronicznych, co poprzez rozwiązania Ricoh w zakresie drukowania i zarządzania dokumentami zwiększy ich bezpieczeństwo oraz kontrolę.

- Ricoh wprowadzi technologię Adobe Macromedia Flash do szerokiej gamy produktów w celu zwiększenia ich użyteczności.