Adobe kończy z Creative Suite. Stawia na subskrypcję i zapowiada aktualizację Creative Cloud

Firma Adobe zapowiedziała na 17 czerwca uruchomienie zaktualizowanej wersji usługi Creative Cloud dając jednoznacznie do zrozumienia, że swoją przyszłość wiąże z modelem opartym na subskrypcji.

Firma Adobe uruchomiła opartą na subskrypcji usługę Creative Cloud w kwietniu 2012 roku. Od tego czasu skorzystało z niej pół miliona użytkowników, którzy mogli cieszyć się stałym dostępem do najnowszych narzędzi i usług.

Podczas zakończonej niedawno konferencji Adobe MAX amerykańskie przedsiębiorstwo potwierdziło, że zamierza w przyszłości postawić właśnie na ten model dostarczania narzędzi i usług. W związku z tym nie poznaliśmy oczekiwanego przez wielu pakietu Adobe Creative Suite 7, ale usłyszeliśmy, że 17 czerwca udostępniona zostanie nowa wersja wspomnianej na początku usługi Creative Cloud, która pozwoli na płatny dostęp do nowych wersji takich programów, jak np. Photoshop, czy Illustrator.

Ile to będzie kosztować?

Miesiąc korzystania z wszystkich programów (będą one posiadały nazwy z dodatkiem "CC" (Creative Cloud) zamiast "CS" (Creative Suite): np. Photoshop CC, Illustrator C) został wyceniony przez Adobe na 50 euro (przy rocznej subskrypcji). Wybierając tylko jeden z nich trzeba będzie natomiast zapłacić 20 euro.

Dodatkowo użytkownicy CS3 (lub nowszych wersji) będa mieli możliwość skorzystania z usługi w cenie 30 euro za miesiąc (przy rocznej subskrypcji, tylko przez pierwszy rok).

Co z Creative Suite 6?

Adobe nie określiło żadnego terminu zakończenia dystrybucji ostatniego pakietu z serii Creative Suite, czyli Adobe CS 6.

______________________

Więcej informacji o nowościach w zaktualizowanych programach Adobe znajdziecie tutaj.


Zobacz również