Adobe łata kolejne luki w Flash Playerze. Zagrożony Windows i OS X

Firma Adobe wydała aktualizację dla Flash Playera usuwającą luki pozwalające na przeprowadzenie ataku skierowanego przeciwko użytkownikom Windows i OS X.

Najnowsza aktualizacja Flash Playera udostępniona przez Adobe nosi numer 11.5.502.149 i ma za zadanie chronić przed zagrożeniami zarówno użytkowników korzystających z komputerów pracujących pod kontrolą Windows, jak i właścicieli komputerów Apple. Usuwa ona dwie luki:

- pierwsza ukierunkowana jest na wykorzystanie exploita pozwalającego na zainfekowanie systemów Microsoftu i Apple. Internauci podczas sprawdzania poczty nakłaniani są do pobrania i otwarcia plików MS Word, które zawierają szkodliwe treści flash pozwalające atakującemu na przejęcie kontroli nad komputerem

- druga pozwala na wykorzystanie podobnej techniki z tą jednak różnicą, że celuje wyłącznie w środowisko Windows

Co ciekawe, wspomniana aktualizacja została wydana w tym samym dniu, w którym firma Adobe zapowiedziała, że przyszłe wersje Flash Playera będą chroniły użytkowników Office'a 2008 i jego wcześniejszych wersji (Office 2010 posiada wbudowane zabezpieczenie) wymagając od nich akceptacji przy odtwarzania osadzonych treści Flash.

Aby sprawdzić, czy masz już zainstalowaną wspomnianą aktualizację, wejdź na tę stronę. Jeżeli nie, pobierz ją tutaj.

Linux i Android

Na koniec warto dodać, że Adobe wydało również uaktualnienia dla innych platform:

Adobe Flash Player 11.2.202.261 dla Linuksa

Adobe Flash Player 11.1.115.36 dla Androida 4.x

Adobe Flash Player 11.1.111.31 dla Androida 3.x i 2.x


Zobacz również