Adobe: nie będzie specjalnych łat dla Visty

Koncern Adobe opublikował oświadczenie, w którym czytamy, że obecne wersje najważniejszych firmowych produktów nie zostaną zaktualizowanie pod kątem współpracy z Windows Vista. Użytkownicy tego systemu będą więc musieli poczekać na kolejne edycje takich popularnych programów jak Photoshop, Illustrator czy Dreamweaver, które będą bezproblemowo współpracowały z Vistą.

Firma zaznacza, że od lat współpracuje z Microsoftem i testowała swoje programy pod kontrolą wcześniejszych wersji Visty. Ukazały się już poprawki dla Photoshop Elements oraz Premiere Elements, dzięki którym są one w pełni kompatybilne z najnowszym OS-em Microsoftu. Jednak największe produkcje Adobe: Photoshop, InDesign, Dreamweaver, Flash i After Effects nie otrzymają specjalnych poprawek. Na szczęście ich właściciele nie będą musieli czekać długo na kolejne edycje. Nowe wersje ukażą się już wiosną.

Jedynym programem, dla którego ukaże się specjalna łata zapewniająca bezawaryjną pracę pod kontrolą Visty, będzie darmowy Acrobat Reader 8.

"Wszystkie produkty Adobe, które były dostępne 30 stycznia 2007 roku, ukazały się przed premiery Visty i jako takie nie zostały zoptymalizowane i przetestowane pod kątem współpracy z tym systemem. Mimo to wiele z tych produktów współpracuje z Vistą jedynie z niewielkimi problemami" - czytamy w dokumencie Adobe.

Więcej informacji o kompatybilności popularnych narzędzi do edycji grafiki, montażu wideo oraz animacji z systemem Windows Vista znaleźć można w tekście "Edycja multimediów w Viście - (nie)odległa przyszłość?".