Adobe ostrzega przed hakerami

Adobe ostrzega wszystkich użytkowników Internetu przed fałszywymi Flash Playerami. Hakerzy starają się w ten sposób zmusić internautów do ściągania plików z niebezpieczną zawartością.

Zdaniem ludzi z Adobe linki te podpisane są zwykle jako Adobe Systems Flash Player. Przekierowują one użytkowników na strony należące do hakerów i ściągają na ich komputery szkodliwe oprogramowanie.

Zdaniem specjalistów największe zagrożenie niosą za sobą liczne serwisy społecznościowe. Adobe ostrzega, by wszystkie linki umieszczone na takich stronach, traktować wyjątkowo podejrzliwie.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne [2021]
  • Adobe Photoshop na komputery z Apple M1 dostępny. Jest 50% szybszy!
  • Aktualizacja Windows 10 ostatecznie usunie Flash Player

Warto przypomnieć, że Adobe wprowadziło już w tym roku kilka większych zmian w odtwarzaczach Flash swojej produkcji. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Najnowsza wersja odtwarzacza to 9.0.124.0.

Adobe radzi również by każdy plik instalatora sprawdzać własnoręcznie. Można to zrobić klikając prawym klawiszem myszki na ikonkę instalatora i wybrać opcję "Properties". Tam w zakładce "Digital Signatures" powinien widnieć napis: "Adobe Systems, Incorporated".