Adobe otworzy biuro w Warszawie

Już w przyszłym miesiącu koncern Adobe otworzy w Polsce swoje przedstawicielstwo. Biuro bedzie mieć siedzibę w Warszawie, a do jego zadań będzie należeć również obsługa rynków państw nadbałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii.

Adobe otworzy biuro w Warszawie
Christopher Brennan, szef pionu sprzedaży na Europę Wschodnią w Adobe Corporation, powiedział nam w wywiadzie, iż "firma powinna otworzyć swój oddział w Polsce już kilka lat temu". Tak się jednak nie stało z uwagi na ówczesne priorytety spółki, czyli promocję oferowanych rozwiązań w zakresie tworzenia i edycji grafiki i dokumentów elektronicznych. Zdaniem Ch. Brennana polski rynek "oferuje wiele możliwości i perspektyw rozwoju", a otwarcie polskiego biura Adobe pomoże lokalnym dystrybutorom w promocji narzędzi Adobe.

Koncern za zadanie stawia sobie również dostarczenie polskim uzytkownikom bardziej kompleksowych rozwiązań. Ch. Brennan przekonywał również, że otwarcie polskiego biura i fizyczna obecność firmy w naszym kraju jest wyrazem uznania skierowanym dla polskich użytkowników korzystających na co dzień z narzędzi Adobe.

Przedstawiciel firmy zapowiedział również, iż wiosną 2007 r. nastąpi oficjalna premiera kolejnej wersji pakietu narzędzi edycyjnych Creative Suite, oznaczona numerem 3.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w skład pakietu wejdzie edytor stron WWW, Dreamweaver - zespolenie tego narzędzia z pakietem CS ma stać się stałą praktyką koncernu. Dreamweaver 8 dołączony jest także do dostępnej już wersji pakietu Creative Suite 2.3. Co ważne, w kolejnych odsłonach pakietu Creative Suite, Dreamweaver zastąpi narzędzie Adobe GoLive, które będzie w dalszym ciągu rozwijane jako niezależny produkt. Z Creative Suite 2.3 zintegrowane zostało również oprogramowanie Adobe Acrobat 8 Professional.

Więcej informacji: Adobe