Adobe prezentuje GoLive 6 i LiveMotion 2

Adobe Systems przedstawiła najnowsze wersje programów GoLive 6.0 i LiveMotion 2.0, aplikacji przeznaczonych dla programistów i projektantów WWW.

Adobe LiveMotion to program do tworzenia grafiki i animacji flashowych, który w najnowszej wersji 2.0 oferuje lepszą integrację z innymi produktami Adobe takimi jak Photoshop, GoLive czy After Effects. LiveMotion 2.0 pozwala konwertować grafiki z Photoshopa i Illustratora do formatu LiveMotion, oferuje obsługę ActionScript, co ułatwia współpracę z narzędziami Macromedii, a obsługa JavaScript umożliwia automatyzację pracy w programie. Adobe LiveMotion 2.0 dla Mac OS pracuje z systemami Mac OS 9.1, 9.2 oraz Mac OS X 10.1, ma pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2002 roku i kosztować 399 USD.

Druga z zapowiadanych premier Adobe to aplikacja do tworzenia zaawansowanych witryn internetowych GoLive 6.0, która w najnowszej edycji zaopatrzona została w Web Workgroup Server - narzędzie do zarządzania witryną i organizacji pracy zespołowej nad projektem. Dzięki Web Workgroup Server projektanti mogą śledzić zmiany w dokumentach i współdzielić pliki robocze. Adobe GoLive 6.0 współpracuje z programami Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign i Macromedia Dreamweaver, obsługuje XHTML, CHTML, WML i skrypty PHP, ASP, JSP oraz oferuje pełne środowisko edycyjne QuickTime 5.0, włącznie z opcjami konwersji strumieniowej i optymalizacji. Program GoLive 6.0 przeznaczony jest dla Mac OS 9.1, 9.2 i Mac OS X 10.1, ma pojawić się w pierwszym kwartale 2002 i kosztować 399 USD.

http://www.adobe.com