Adobe stawia na mobilność

W ofercie firmy Adobe pojawiły się kolejne nowości. Tym razem jest to oprogramowanie Flash Lite 2 i Flash Player SDK 7, służące do tworzenia treści multimedialnych dla urządzeń mobilnych. Pierwsza z wymienionych aplikacji to po prostu nowa wersja Flash Playera, umożliwiająca korzystanie z zaawansowanych interfejsów w urządzeniach typu PDA czy komórkach, natomiast Flash Player SDK 7 to Flash Player usprawniony pod względem stosowania we wspomnianych typach urządzeń.

Flash Lite 2, jak i Flash Player SDK 7 powstały w oparciu o siódmą wersję Flash Player 7. Oba zapewniają obsługę ActionScript 2 oraz kodowania Unicode dla rynków międzynarodowych. Ponadto, jak zapewnia producent, umożliwiają także lepszą obsługę danych zapisanych w formacie XML i trwałe zarządzanie nimi, jak też większą integrację urządzeń. Adobe zapewnia, że wspomniane aplikacje pozwolą dostawcom treści i producentom urządzeń elektronicznych na daleko idące różnicowanie swoich produktów oraz wyposażanie ich w zaawansowane funkcje personalizacji przez użytkowników (dzięki większym możliwościom modelowania interfejsu).

Adobe przewiduje, że urządzenia wykorzystujące technologie Flash Lite 2 i Flash Player SDK 7 trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Jednocześnie, koncern poinformował, iż urządzenia korzystające z technologii Macromedia Flash popularyzują się coraz bardziej - w skali globu w jej obsługę wyposażono już ok. 45 mln egzemplarzy wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego, w tym odtwarzaczy multimedialnych, kamer, telefonów, telewizorów i systemów nawigacji samochodowej.