Adobe uaktualnia wtyczkę Flash Player

Firma Adobe uaktualniła wtyczkę Flash Player. Łatka naprawia kilka błędów jakie mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników takich systemów operacyjnych jak Windows, OS X oraz Linux.

Uaktualnienie przygotowane przez firmę Adobe naprawia błędy związane z odtwarzaczem Flash. Umożliwiają one cyberprzestępcom zaatakowanie komputera dowolnego użytkownika podłączonego do Sieci. Wystarczy, że niczego nie świadomy internauta uruchomi, stworzony przez oszustów, plik SWF.

Ataki z wykorzystaniem plików Shockwave Flash stanowią obecnie dosyć spore zagrożenie. Głównie dlatego, że wielu użytkowników posiada na swoim komputerze zainstalowany specjalny odtwarzacz umożliwiający otwarcie danych zapisanych w tym formacie.

Zdaniem specjalistów z iDefense użytkownicy Sieci są bardzo często oszukiwani w niezwykle prosty sposób. Plik Flash stworzony przez przestępców umieszczany jest na znanej, budzącej zaufanie stronie. Internauci nie spodziewają się więc ataku i uruchamiają niebezpieczną zawartość.

Najnowsza wersja odtwarzacza Flash oznaczona jest numerem 10.0.22.87. Więcej informacji o dostępnych aktualizacjach znajduje się na oficjalnej stronie Adobe.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Adobe zaktualizowało dwa inne swoje programy - Reader oraz Acrobat. O fakcie tym pisaliśmy w artykule zatytułowanym "Krytyczna luka w dwóch programach Adobe".

Zobacz także:

Hakerzy wykorzystują komunikator w Gmailu

Cyberprzestępcy atakują szukających pracy

Kolejny sposób ataku na komputery Mac


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: