Adobe walczy z piractwem

Firma Adobe postanowiła wydać wojnę piratom komputerom. Póki co, władze spółki chcą niezwykle dokładnie przyjrzeć się przedsiębiorstwom zarejestrowanym na terenie Hong Kongu i korzystającym z oprogramowania amerykańskiego giganta. Przeciwko firmom nie posiadającym stosownej licencji zostanie skierowana sprawa do sądu.

Oddział firmy Adobe Systems w Hong Kongu poinformował o rozpoczęciu kolejnego etapu walki z piractwem. Pracownicy spółki zamierzają skontrolować wszystkie komputery z zainstalowanym oprogramowaniem tego amerykańskiego producenta. Wiadomo, że sprawdzany będzie jedynie sprzęt z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows oraz Mac OS X.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, część firm zarejestrowanych w Hong Kongu zostało już zweryfikowanych (Adobe działa w ścisłej współpracy z organami ścigania). W przypadku wielu spółek wykryto liczne nieprawidłowości dotyczące rodzaju posiadanej licencji. Przeciwko tym firmom zostały już złożone stosowne pozwy w sądzie.

Przypomnijmy, że prawo w Hong Kongu niezwykle surowo traktuje wszystkich użytkowników nielegalnego oprogramowania. Posiadanie aplikacji bez stosownej licencji może skutkować karą pozbawienia wolności do lat czterech oraz grzywną do 6,5 tysiąca dolarów za każdą nielegalnie posiadaną kopię programu.

Zobacz także:

Jedenastu Chińczyków skazanych za piractwo

Policyjna akcja "Typhon". Zatrzymano 78 osób podejrzanych o pedofilię

24-latek z Teksasu trafi do więzienia za piractwo