Adobe wypuszcza krytyczną aktualizację Flash Playera

Flash Player to komponent wręcz niezbędny do przeglądania stron internetowych. Niestety, co i rusz trafiają się luki i dziury, które narażają użytkownika, więc Adobe wypuszcza do nich łatkę i przy okazji dowiadujemy się, w jaki sposób mogli wykorzystać wcześniejszą wersję hakerzy.

Najnowsza aktualizacja - oznaczona numerkiem 14.0.0.145 - łata wejście we Flash Playerze, przez które haker mógł przejąć komputer osoby odwiedzającej takie witryny jak eBay, Tumbl, Instagram czy Twitter. Mógł tego dokonać dzięki kradzieży ciasteczek (cookies), które identyfikowały użytkowników na setkach witryn. Jak przyznaje w swoim biuletynie Adobe, dzięki luce osoba z zewnątrz mogła przejąć system bez możliwości jakiejkolwiek obrony ze strony użytkownika. Smutny jest fakt, że to już któryś z kolei przypadek, kiedy firma wypuszcza potencjalną "bombę".

Adobe wypuszcza krytyczną aktualizację Flash Playera

Aktualizajca Flash Player jest dostępna dla Window, Macintosha i Linxua. jej zainstalowanie ma także wpływ na produkty używające Adobe AIR. Użytkownicy Internet Explorera oraz Chrome powinni otrzymać automatyczną aktualizację, pozostali moga pobrać ją z naszej strony - tutaj. I zalecamy zrobić to jak najszybciej.

Zobacz również:

  • Adobe Creative Cloud: wersje, subskrypcje, funkcje, ceny