Adobe z Real i Nokią

Adobe ogłosiła rozpoczęcie prac nad rozbudową GoLive, aplikacji do tworzenia witryn internetowych.

Adobe Systems w ramach rozbudowy aplikacji do tworzenia stron WWW, GoLive, zawarła porozumienie z firmą Real Networks w sprawie zaopatrzenia kolejnej wersji programu w narzędzia do tworzenia strumieniowych audycji audiowizualnych, a z firmą Nokia w kwestii dodania obsługi języka WML (wireless mark-up language) służącego do tworzenia serwisów internetowych, z których można korzystać za pomocą bezprzewodowych urządzeń.

Rezultatem porozumienia pomiędzy Adobe i Real jest dodanie do nowego GoLive narzędzi autorskich pozwalających tworzyć multimedialną zawartość stron WWW w języku SMIL (Synchronized Multimedia Integrated Language) oraz dodanie narzędzi kodujących RealVideo i RealAudio do następnej wersji programu Adobe Premiere. W zamian firma Real wprowadzi do swoich serwisów przeglądarkę do animacji tworzonych w programie LiveMotion i zapisywanych w formacie SVG.

Porozumienie z Nokią zakłada modyfikację GoLive, aby umożliwić twórcom witryn internetowych tworzenie, przeglądanie i zarządzenie zawartością przeznaczoną dla bezprzewodowych urządzeń telekomunikacyjnych i tworzoną w języku WML (wireless mark-up language). Graficzny interfejs nowego GoLive będzie w stanie emulować na ekranie komputera wyświetlacz telefonu Nokia.

www.adobe.com


Zobacz również