Adobe zapowiada Photoshop Elements 7 oraz Premiere Elements 7

Firma Adobe informuje o rychłej premierze odświeżonych wersji produktów z serii Elements - edytora graficznego Photoshop Elements 7 oraz edytora wideo Premiere Elements 7.

Z nowości wartych uwagi w Photoshop Elements 7 warto wspomnieć o funkcji Scene Cleaner, która pozwala na usunięcie ze zdjęcia osób trzecich, które przypadkowo zostały uwiecznione w tle na cyfrowej fotografii. Pojawił się również nowy zestaw narzędzi Guided Edits, które przedstawiciele Adobe opisują jako "makra dla Photoshopa", prowadzących użytkownika przez kolejne etapy wykonywania różnych zadań. Oczywiście, do bazy już istniejących makr można dopisywać kolejne, własne pozycje.

Przy projektowaniu Premiere Elements 7 również wzięto pod uwagę kwestię automatyzacji niektórych zadań. Przykładem tego jest funkcja Smart Tagging, która automatycznie dzieli zaimportowane wideo na sceny i przydziela im odpowiednie tagi. Na obecnym etapie nie jest ona jeszcze w stanie rozpoznawać osób oraz lokalizacji na zdjęciach, jednak według zapewnień przedstawicieli Adobe, taka właściwość być może pojawi się w kolejnych wersjach narzędzia.

Zarówno Photoshop Elements 7, jak i Premiere Elements 7 pojawią się na rynku na przełomie września i października, w cenie 99 dolarów każdy. W pakiecie mają zaś kosztować 149 dolarów.

Więcej informacji: Adobe


Zobacz również