Adobe znowu łata Flash Playera

Najnowsza łatka Flash Playera przynosi likwidację dwunastu luk, w tym kilku krytycznych. Niektóre z nich pojawiły się już w wydaniu 13.0.0.241, a obecnie otrzymujemy edycję 15.0.0.152.

Jak zwykle nowa wersja Flash Playera ukazuje się w dwóch edycjach - osobna przeznaczona jest dla Internet Explorera, osobna dla pozostałych przeglądarek. Wyjątkiem Chrome, w którym nowa edycja Flasha zostanie zaimplementowana w wersji przeglądarki, która ukaże się dziś w nocy. Łatka ukaże się także w ramach Patch Tuesday Microsoftu, czyli zestawu aktualizacji dla systemów Windows. A jakie tym razem braki wykryto? Wśród wspomnianych dwunastu jeden dotyczy nieprawidłowego wykorzystania pamięci operacyjnej, które może prowadzić do zawieszania się aplikacji używających flash playera.

Adobe znowu łata Flash Playera

Inna luka dotyczy - tradycyjnie już - bezpieczeństwa, jednak dotyczy to tylko systemów Windows i Mac OS X. Pod Linuxem nie ma żadnych krytycznych poprawek. Największe zagrożenia wykryto w Adobe AIR SDK i kompilatora, które w wersjach 14.0.0.178 i wcześniejszych podatne są na ataki typu exploit. Dlatego też polecana jest aktualizacja dla każdego użytkownika.

Zobacz również:

  • Adobe Premiere Pro - jak przyspieszyć/spowolnić film [PORADNIK]
  • Aktualizacja Windows 10 ostatecznie usunie Flash Player

A Flash Player w wersji 15.0.0.152 można pobrać z naszych stron - tutaj dla Internet Explorera, a tutaj dla innych przeglądarek.