Adobe znowu łata Flash Playera

Najnowsza łatka Flash Playera przynosi likwidację dwunastu luk, w tym kilku krytycznych. Niektóre z nich pojawiły się już w wydaniu 13.0.0.241, a obecnie otrzymujemy edycję 15.0.0.152.

Jak zwykle nowa wersja Flash Playera ukazuje się w dwóch edycjach - osobna przeznaczona jest dla Internet Explorera, osobna dla pozostałych przeglądarek. Wyjątkiem Chrome, w którym nowa edycja Flasha zostanie zaimplementowana w wersji przeglądarki, która ukaże się dziś w nocy. Łatka ukaże się także w ramach Patch Tuesday Microsoftu, czyli zestawu aktualizacji dla systemów Windows. A jakie tym razem braki wykryto? Wśród wspomnianych dwunastu jeden dotyczy nieprawidłowego wykorzystania pamięci operacyjnej, które może prowadzić do zawieszania się aplikacji używających flash playera.

Inna luka dotyczy - tradycyjnie już - bezpieczeństwa, jednak dotyczy to tylko systemów Windows i Mac OS X. Pod Linuxem nie ma żadnych krytycznych poprawek. Największe zagrożenia wykryto w Adobe AIR SDK i kompilatora, które w wersjach 14.0.0.178 i wcześniejszych podatne są na ataki typu exploit. Dlatego też polecana jest aktualizacja dla każdego użytkownika.

A Flash Player w wersji 15.0.0.152 można pobrać z naszych stron - tutaj dla Internet Explorera, a tutaj dla innych przeglądarek.