Adrian Carmack skarży id Software

Jeden z założycieli id Software, Adrian Carmack, oskarżył swoich byłych współpracowników o spowodowanie u niego strat finansowych sięgających 30 milionów dolarów, a wynikających z braku zainteresowania firmy ofertą Activision. Gigant w branży gier zaoferował w zeszłym roku 105 milionów dolarów za możliwość wykupienia id Software.

Logo id Software

Logo id Software

id Software to firma-legenda, jej logo jest jednym z najlepiej rozpoznawanych w branży elektronicznej rozrywki. To właśnie id Software stworzyło takie megahity, jak Doom czy Quake. Główny programista, John Carmack, przez wielu graczy uznawany jest za guru i obiekt kultu regilijnego.

Adrianowi Carmackowi daleko jednak do padania przed kimkolwiek na kolana. Głosi on, że po odrzuceniu oferty Activision, koledzy z firmy zabraniali mu dostępu do korporacyjnych dokumentów. Twierdzi, iż jego zeszłoroczne odejście nie było dobrowolne: miał zostać zmuszony do rezygnacji z zajmowanego stanowiska po tym, jak nie zgodził się na odsprzedanie id swego kontraktu za 20 milionów dolarów.

Nie jest to pierwsze głośne odejście pracownika z id Software. Z pracy w tej firmie zrezygnowali już John Romero (współzałożyciel) czy American McGee (projektant map).


Zobacz również