Adriano nową twarzą PESa

Firma Konami poinformowała o nawiązaniu współpracy ze znaną gwiazdą klubu Inter Mediolan, a jednocześnie reprezentantem narodowej drużyny Brazylii.

Adriano Leite Ribeiro to piłkarz grający na pozycji napastnika. Według zawartej z Konami umowy, będzie promował nowego Pro Evolution Soccera. Jego wizerunek ujrzycie na pudełkach z grą.

"Z radością nawiążę z Konami współpracę nad najbardziej realistyczną z istniejących gier piłkarskich. Pro Evolution Soccer znany jest na całym świecie ze swojej jakości i jestem zachwycony mogąc być kojarzony z tak doskonałą serią" - powiedział piłkarz.

Poza wizerunkiem Brazylijczyka, na europejskich opakowaniach Pro Evolution Soccer 6 pojawią się także profile zawodników lokalnych.

Według planów, PES 6 ma zadebiutować na rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. Po raz pierwszy w historii gra ukaże się nie tylko na PC, PS2 i PSP, ale również na DS-a i Xboksa 360.

Przy okazji zapraszamy do przeczytania artykułu traktującego o historii wirtualnej piłki nożnej. Zobaczcie od czego to się wszystko zaczęło...