Aero2: ściągaliście za dużo danych, więc będą ograniczenia

Na początku przyszłego roku osoby korzystające z darmowego Internetu dostarczanego przez spółkę Aero2 będą musiały korzystać z mechanizmu Captcha.

Aero2, czyli strukturalny operator telefonii komórkowej w Polsce, uzyskując koncesję na budowę sieci LTE zobowiązał się do udostępnienia ograniczonej czasowo (po wprowadzonych rok temu zmianach do 21 grudnia 2016 roku) usługi polegającej na zapewnieniu bezpłatnego dostępu do Internetu. Oczywiście osoby chcące z niej korzystać, nie mogą liczyć na zbyt dużą wydajność (maksymalna prędkość pobierania danych - 512 kb/s), lecz do podstawowych zadań powinna ona wystarczyć.

Internauci przegięli...

Obecnie usługa rozłączana jest na chwilę co 60 minut. Jak informuje Aero2, nie przeszkadza to jednak wielu internautom w praktycznie ciągłym (dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania) pobieraniu danych. Aby ukrócić ten proceder spółka postanowiła wprowadzić zabezpieczenie w postaci techniki Captcha, wymagającej od użytkownika przy nawiązaniu połączenia wpisania w oknie logowania wyświetlonego w innym oknie ciągu znaków.

Zobacz również:

  • Plush świętuje i rozdaje aż 100 GB internetu! Zobacz, jak odebrać bonus

Oczywiście rozwiązanie to raczej nie przypadmnie do gustu osobom odpowiedzialnym za nadmierne obciążenie sieci. Pozostali użytkownicy powinni jednak odczuć poprawę w zakresie jej działania.

Kiedy?

Nowe zabezpieczenie zostanie wprowadzone w pierwszym kwartale przyszłego roku.