Aero2: wskazówki dla osób mających problem z połączeniem nie z winy Aero2

Spółka Aero2 zamieściła na swojej stronie wpis "Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną...", w którym tłumaczy, gdzie leży przyczyna tego problemu.

Aero2 i jej usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) to za sprawą wprowadzenia mechanizmu Captcha gorący temat ostatnich dni. Wielu użytkowników ma bowiem problem z ponownym połączeniem. Ponadto część uważa, że spółka wprowadzając to rozwiązanie złamała prawo, którego to stanowiska w wydanym oświadczeniu nie podzielił jednak Urząd Komunikacji Elektronicznej:

"Spółka wykonuje zobowiązania określone decyzją rezerwacyjną" - twierdzi UKE.

Warto też dodać, że mechanizm Captcha tak zalazł niektórym użytkownikom za skórę, że postanowili oni założyć na Facebooku stronę "Darmowy internet Aero 2 - Protest Przeciwko Captcha".

Aero2 odpowiada

Na moje pytanie dotyczące problemów z ponownym połączeniem spółka Aero2 oświadczyła, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami, natomiast użytkownicy "bardzo sprawnie wprowadzają poprawne kody". Wkrótce okazało się jednak, że adaptacja nowego rozwiązania wcale nie przebiega tak gładko, o czym spółka najwidoczniej przekonała się, gdy na jej skrzynkę mailową zaczęły spływać pytania od niezadowolonych użytkowników. W związku z tym zamieściła ona wczoraj na swojej stronie wpis zatytułowany "Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną", w którym przybliża problem z połączeniem ze stroną bdi.free.aero2.net.pl z przyczyn nie leżących po stronie Aero2:

Aero2: wskazówki dla osób mających problem z połączeniem nie z winy Aero2

Aero2 tłumaczy, dlaczego występują problemy z połączeniem

Co jednak z nieczytelnymi kodami, który to problem najbardziej doskwiera użytkownikom? Nie wiadomo. Być może z czasem po prostu nauczycie się sprawnie je odczytywać...