Aero2 z nowymi pakietami. Więcej gigabajtów i szybsze transfery

Aero2 w grudniu zeszłego roku wprowadziło płatne pakiety internetowe. Dzisiaj pojawiła się aktualizacja cennika usługi. Użytkownicy mogą wykupić nowe pakiety, które zapewnią kilka gigabajtów transferu danych ze znacznie większą szybkością i zlikwidują konieczność wpisywania kodów CAPTCHA.

Usługa Aero2 oferowana jest przez BDI, czyli Bezpłatny Dostęp do Internetu. Wszyscy chętni mogą odebrać kartę SIM, która pozwala połączyć się z nadajnikami sieci komórkowej i korzystać z internetu w technologii 3G. Ze względu na warunki w zawartych umowach BDI zobowiązało się świadczyć usługę bezpłatnie.

Użytkownicy mogą korzystając z kart Aero2 łączyć się z siecią za pomocą urządzeń mobilnych lub wykorzystując modemy ze slotem na kartę SIM. Od samego początku głównym ograniczeniem była prędkość transferu danych, która wynosiła maksymalnie 512 kilobitów (0,5 megabita) na sekundę.

Aero2 z nowymi pakietami. Więcej gigabajtów i szybsze transfery

Pakiety Aero2 stały się właśnie atrakcyjniejsze

Inną niedogodnością związaną z Aero2 było rozłączanie połączenia internetowego co godzinę. BDI postanowiło jeszcze bardziej utrudnić użytkownikom korzystanie z usługi wprowadzając konieczność wpisywania co godzinę w przeglądarce kodów CAPTCHA. Tłumaczone to było koniecznością walki z osobami, które zapychały sieć transferując zbyt dużo danych.

Po wprowadzeniu kodów CAPTCHA w Aero 2 w grudniu minionego roku pojawiła się możliwość usunięcia konieczności wpisywania CAPTCHA za opłatą. Użytkownicy mogli wykupić pakiety, które pozwalały korzystać z internetu bez przerywania połączenia co godzinę. BDI zaproponowało dzisiaj użytkownikom Aero2 nowe pakiety.

Użytkownicy mogą zdecydować się na dwa podstawowe pakiety Aero Mini wyłączające kody CAPTCHA. Za 5 zł można wykupić 3 GB internetu na 30 dni, a za 10 zł 5 GB. Dostępne są też pakiety Aero Max - 15 zł za 3 GB na 30 dni i 20 zł za 5 GB na 60 dni. W przypadku pakietów Aero Max wzrasta znacznie prędkość internetu do 3 megabitów na sekundę.