Aerosmith pracuje przy Guitar Hero IV?

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił ostatnio Joe Perry, gitarzysta Aerosmith. W wypowiedzi dla Billboard.com przyznał on, iż razem z zespołem nawiązali współpracę z twórcami Guitar Hero. Czyżby kolejna odsłona gry miała być poświęcona tylko tym legendom świata muzycznego?

Pytanie to jest o tyle ciekawe, iż domysły te wszyscy snują jeszcze przed premierą kolejnej odsłony trzeciej części cyklu o jakże dużo mówiącym podtytule Legends of Rock. Ma ona pojawić się na sklepowych półkach dopiero w przeciągu najbliższych tygodni.

Najwyraźniej jednak czwarta odsłona cyklu jest już w drodze. Wszystkie te spekulacje zaczęły się gdy Joe Perry został zapytany o plany zespołu. Powiedział on wtedy, że oprócz pracy nad nową płytą nawiązali oni bliską współpracę z twórcami Guitar Hero IV. Muzyk nie chciał wchodzić niestety w szczegóły techniczne tłumacząc się swoim brakiem wiedzy w tej tematyce.

Możliwe jest więc, że czwarta odsłona cyklu zostanie poświęcona tylko temu legendarnemu zespołowi. Z drugiej jednak strony podejrzewam, że wydawca - RedOctane - nie zdecydowałby się na tak radykalny krok. Możemy natomiast spodziewać się, że Guitar Hero IV skupi się tematycznie na przykład na latach 80-tych. Oczywiście jest też i najprostsze wyjście - GH IV może być po prostu kolejną edycją z jednym utworem Aerosmith.