Aestiva przedstawia Bundle Bee

Firma Aestiva przedstawiła Aestiva Bundle Bee, aplikację pozwalającą projektantom WWW 'pakować' oraz zabezpieczać przed kopiowaniem produkty sieciowe przeznaczone do komercyjnej dystrybucji.

Aestiva, firma określająca swoje produkty jako 'webputing' czyli 'web-based computing', przedstawiła Aestiva Bundle Bee - aplikację służącą projektantom www do 'pakowania' i zabezpieczania przed kopiowaniem produktów przeznaczonych do komercyjnej dystrybucji w Internecie. Aestiva Bundle Bee to aplikacja pracująca w systemach Mac OS X, Linux, Sun, BSD, Cobalt, SGI i Windows, oparta na platformie HTML/OS, opracowanym przez Aestivę mechanizmie projektowania aplikacji sieciowych. Platforma HTML/OS wykorzystywana jest do tworzenia i wdrażania zaawansowanych serwisów i produktów internetowych oraz podobnie jak technologia Java działa we wszystkich systemach operacyjnych.

'Sieć to idealne medium dystrybucyjne dla aplikacji biznesowych, ale brak zabezpieczeń przed kopiowaniem czyni z Internetu miejsce bardzo przyjazne dla projektantów, ale mniej bezpieczne dla produktów. Mamy zamiar to zmienić', oświadczył dyrektor technologiczny Aestivy, D.M. Silverberg. Aestiva Bundle Bee oferuje użytkownikom intuicyjnego 'kreatora', za pomocą którego można stworzyć ikonę produktu, zabezpieczyć go przed kopiowaniem, a nawet wprowadzić kod rejestracyjny. Projektanci WWW mogą za pomocą Bundle Bee pobrać kod źródłowy dowolnej aplikacji HTML/OS i zakodować go w sposób nie do rozszyfrowania dla niepowołanych osób. Aplikacja pozwala także skompresować aplikację wraz z wykorzystywaną przez nią bazą danych, tak więc produkt może być zainstalowany na dowolnym serwerze sieciowym, bez względu na używane przez niego oprogramowanie.

http://www.aestiva.com


Zobacz również