"Afera Leśna" na celowniku użytkowników Wykopu

Użytkownicy serwisu Wykop.pl rozpoczęli protest przeciwko usunięciu tekstu dotyczącego rzekomej sprzedaży Lasów Państwowych.

Użytkownicy Wykop.pl pokazali w połowie 2013 roku, że potrafią szybko reagować na bulwersujące ich zdaniem działania serwisu. Wówczas dotyczyły one administratorki serwisu Anny Steckiej (podpisującej się jako "Elfik32") i spowodowały zalanie go tekstami związanymi ze zbożem.

Dzisiaj wchodząc na Wykop.pl możemy się przekonać, że mamy do czynienia z kolejnym "wykopowym protestem" internautów. Na głównej stronie znajdują się bowiem prawie same teksty związane z lasem. "Donald Tusk w lesie", "Jak się wysrać w lesie (podstawy)", "Co zrobić gdy zgubisz się w lesie?", czy "Rowerem po Las Palmas" - oto kilka przykładów.

Dlaczego? Tym razem sprawa dotyczy usunięcia z głównej strony przez administratorów serwisu Wykop.pl wpisu na temat planów sprzedaży Lasów Państwowych, z których zyski miałyby być przeznaczone na rekompensaty dla Żydów.

O co chodziło w tym tekście?

O temat dotyczący Lasów Państwowych, który co kilka miesięcy wybucha z nową siłą. Opozycja twierdzi, że koalicja rządowa zamierza wprowadzić zmiany pozwalające na ich sprzedaż w ręce prywatne. Rząd przekonuje, że jest wręcz odwrotnie. Nie powinien się jednak dziwić zamieszaniu wokół tej dotyczącej przecież interesów wszystkich Polaków sprawy skoro chcąc wprowadzić stosowne zmiany w Konstytucji RP (nie jakiejś tam ustawie, ale Konstytucji) poddał je pod głosowanie w nocy 18 grudnia, o godz. 0:45...

Usunięty z głównej strony tekst łączył doniesienia na temat sprzedaży Lasów Państwowych z następującą notką ambasadora USA w Polsce z 2009 roku:

"Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, by dołożyli się do rekompensat, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości"

Aktualizacja: 22 stycznia 2015 14:36

Oficjalne stanowisko w sprawie Michała Białka, dyrektora operacyjnego Wykopu:

"Nie cenzurujemy zamieszczanych treści, przesunęliśmy tylko niżej wpis będący duplikatem"

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Aktualizacja: 22 stycznia 2015 12:46

Budzące tak wielkie kontrowersje usunięcie z głównej strony znaleziska dotyczącego "Leśnej Afery" związane było z oznaczeniem go jako duplikat.

Zobacz: http://www.wykop.pl/link/2349986/nasza-ignorancja-wobec-lasow-panstwowych-24-terytorium-pl-o-co-chodzi/