Age of Conan: Hyborian Adventures 25 marca 2008

Przedstawiciele firmy Funcom odpowiedzialnej za projekt Age of Conan: Hyborian Adventures oznajmili, że oczekiwany przez graczy MMOcRPG nadejdzie później niż planowano. Nowa data premiery wyznaczona została na 25 marca 2008 roku.

Decyzja o zmianie terminu premiery zapadła po tym, jak panowie z Funcom zapoznali się z wynikami pierwszych beta-testów. Wnioski widocznie nie usatysfakcjonowały autorów. Efekt? Przedłużenie prac nad AoC o kilka miesięcy.

Age of Conan: Hyborian Adventures zostanie oparty o twórczość popularnego pisarza Roberta E. Howarda. Dzięki temu, świat znany dotychczas przede wszystkim z książek i komiksów zostanie przeniesiony do nowej, trójwymiarowej i interaktywnej rzeczywistości.

Akcja rozpocznie się zaraz po wydarzeniach przedstawionych w powieści "Conan: Godzina Smoka" ("The Hour of the Dragon").

Autorzy zadbali o to by graczom nie mogło się nudzić - stworzyli zaawansowany model rozwoju postaci, oraz innowacyjny system walki "Real Combat". Do ciekawszych opcji należy też tworzenie oddziałów wojskowych z postaci niezależnych (NPC).

Oficjalna strona Age of Conan: Hyborian Adventures znajduje się pod tym adresem. Polskim wydawcą zostanie Cenega Poland.