Age of Conan będzie dostępny za darmo

Age of Conan będzie darmowy. To kolejna gra MMO, która przechodzi na model Free-to-Play. O swoich planach poinformowało studio Funcom odpowiedzialne za produkcję.

Age of Conan ma stać się darmowa latem. Gra zmieni nazwę na Age of Conan: Unrated i udostępniona zostanie na zasadzie Free-to-Play oraz opcją kont premium (za które trzeba będzie już zapłacić).

Gracze będą mogli wybrać czy chcą grać za darmo czy płacić za grę i uzyskać dodatkowe opcje. Konto premium to więcej klas postaci, większa pojemność schowka, dostęp do większej liczby miejsc oraz wiele pomniejszych dodatków. Warto podkreślić, że nie trzeba będzie płacić aby rozwinąć swoją postać do maksymalnego osiemdziesiątego poziomu.

Wraz ze zmianami pojawią się nowe lokacje, potwory i przedmioty. Nowością będą dwie historie - The Breach oraz The Forgotten, będą one dotyczyć przygód postaci związanych z filmem Conan Barbarzyńca. Mają one być dostępne dla postaci pomiędzy czterdziestym a osiemdziesiątym poziomem.

Age of Conan: Hyborian Adventures miała swoją premierę w 2008 roku. Jest to kolejna gra MMO, która zmienia swój profil biznesowy i staje się darmowa. Wszystko wskazuje na to, że rodzi nam się nowy trend.