Age of Conan już w fazie "gold"

Po wielu latach prac nad tytułem, producent Age of Conan mógł się ostatecznie pochwalić, iż gra jest ukończona. Tym samym produkcja wkroczyła w fazę "gold" i powędrowała do tłoczni. Dzięki temu wiemy już na pewno, że gra wkrótce trafi na półki sklepowe.

Age of Conan oficjalnie skończyło swój pobyt u producenta. Funcom oświadczył, że zakończył pracę nad tytułem i jest on gotowy do przekazania dystrybutorowi. Stało się to cztery lata po rozpoczęciu prac nad grą.

Teraz zadanie należy między innymi do firmy Edios. Musi ona sporządzić odpowiednią liczbę kopii i rozwieźć je po całym globie. Wszystko zdaje się jednak iść według planu i wyznaczona na 20 maja europejska premiera tytułu nie jest zagrożona.

Dla Funcom nie jest to jednak koniec prac nad grą. Jak każdy tytuł MMO, także Age of Conan będzie musiał mieć ciągłe wsparcie producenta. Widać to już teraz chociażby przez rozpoczynające się pierwszego maja beta-testy gry (zobacz: Otwarte beta-testy Age of Conan już od maja). Może się okazać, że to już w nich gracze zauważą wymagające poprawki elementy.


Zobacz również