Age of Conan zbliża się w kierunku miliona użytkowników

Sukcesu gry typu MMO nie da się sprawdzić tuż po premierze. Wszystko jednak wskazuje na to, że Age of Conan zagości w nielicznym gronie udanych produkcji z tego gatunku. Wiadomo bowiem, że tytuł ma już 700 tysięcy użytkowników.

Funcom jak i Edios muszą się niezwykle cieszyć z wyników sprzedaży Age of Conan. Ich produkcja bowiem zaczyna bowiem być wyraźnie widoczna na rynku zdominowanym przez . Co prawda do giganta stworzonego przez grze Funcomu brakuje jeszcze sporo regularnie opłacających abonament użytkowników jednak wszystko zdaje się iść w dobrą stronę.

Wczoraj producent Age of Conan ogłosił z dumą, że ich MMO przekroczyło już liczbę 700 tysięcy zarejestrowanych graczy. Jest to naprawdę solidny wynik jak na grę, której premiera odbyła się niedawno. Przez grą i Funcomem jednak jeszcze daleka droga do osiągniętego przez World of Warcraft wyniku 10 milionów użytkowników.

Funcom nie ma się jednak czym martwić. Age of Conan ciągle króluje wśród sprzedaży gier PC prawie na wszystkich rynkach gdzie gra została wypuszczona. Firma spodziewa się podbicia kolejnych wraz z wypuszczaniem w pełni zlokalizowanych wersji w różnych krajach. Między innymi w Polsce już na jesieni Age of Conan będzie miał swoją "drugą" premierę związaną z pełnym spolszczeniem i uruchomieniem polskich serwerów gry.