Age of Empires III: The WarChiefs w "złocie"

Świetna wiadomość dla wszystkich z niecierpliwością oczekujących na dodatek do doskonałej strategii czasu rzeczywistego - Age of Empires III. Jak poinformowała Ensemble Studios, rozszerzenie zadebiutuje na rynku już 17 października bieżącego roku. Program uzyskał już status "gold" i trafił do tłoczni.

Age of Empires III: The WarChiefs w "złocie"
Age of Empires III: The WarChiefs to pierwszy oficjalny dodatek do AoE III.

Rozszerzenie zaoferuje szereg misji w postaci dodatkowej kampanii dla pojedynczego gracza. Ponadto, wprowadzi trzy nowe nacje rdzennych mieszkańców Ameryki, takich jak Irokezi.

Jako, że będą one dostępne dla gracza, pojawi się bardzo interesująca możliwość poprowadzenia plemion przeciwko europejskim kolonizatorom.

Oprócz tego, do dyspozycji oddane zostanie więcej opcji rozbudowania Stolicy Europejskiej, nowe jednostki (po obu stronach), oraz mapy do rozgrywek multiplayer (m.in. piaszczysta Kalifornia czy dzikie Północne Terytoria).

Na tę chwilę nie wiadomo czy rozszerzenie zostanie wydane w Polsce. Biorąc pod uwagę sukces pierwowzoru, możemy jednak lada dzień spodziewać się pozytywnego oświadczenia CD Projekt w sprawie.

Przypominamy również, że AoE III znajduje się aktualnie w promocyjnej serii polskiego dystrybutora. Sygnowana logiem Platynowej Kolekcji gra kosztuje jedynie 59.90 złotych. Więcej informacji tutaj.