Age of Empires III - poznaj szczegóły i pobierz demo!

Trzecia część znakomitej serii Microsoftu powraca! "Age of Empires III" zagości na naszych komputerach już za niespełna dwa miesiące! Twórcy gry udostępnili właśnie grywalne demo AoE III, które można już znaleźć na naszym serwerze FTP. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, na temat tej znakomitej strategii, koniecznie przeczytajcie naszą zapowiedź gry. Sprawdź co Cię czeka nim rzucisz się w bój o hegemonię na świecie!

Po długiej przerwie, rynek gier komputerowych wkrótce nawiedzi kolejna odsłona "Age of Empires" - jednej z najpopularniejszych serii strategii czasu rzeczywistego na świecie. Podobnie jak, w przypadku powrotów innych hitów sprzed lat, "Age of Empires III" będzie 'razić w oczy' nową, imponującą oprawą graficzną i szczegółowością detali.

Age of Empires III

Age of Empires III

Na szczęście widowiskowa oprawa graficzna to nie jedyna nowość w AoE III. W grze zwiększono również rolę bohaterów oraz zróżnicowano typy zadań w scenariuszach. Zmianie uległa również konstrukcja samych kampanii, których nieliniowa fabuła pozwoli teraz zmieniać bieg historii. Od poprzednich edycji serii, AoE III różni się jeszcze jednym, niezwykle istotnym elementem. Wprowadzono w niej bowiem przełomową dla serii opcję "Home City"(Miasto Macierzyste), która zmusza graczy do bardziej uważnego planowania strategicznego całych kampanii. W naszym 'rodzinnym' mieście będziemy mogli m.in. kupować rozmaite artefakty, rozwijać nowe technologie, czy zaciągać rekruta do armii.

Autorzy AoE III pozostawili w grze, znany z wcześniejszych części model zarządzania ekonomią w trakcie trwania poszczególnych scenariuszy. Zmodyfikowano w nim jednak drzewa rozwoju technologicznego i powiązano ekonomicznie niektóre budynki, na podobnych zasadach, jak w pierwszych częściach serii "The Settlers".

Zmian i nowinek wprowadzonych do serii "Age of Empires", trzecia część wprowadza znacznie więcej. Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do przeczytania obszernej zapowiedzi gry i pobrania dema z naszego serwera FTP!

Poniżej fragment wspomnianej zapowiedzi:

Age of Empires III

Age of Empires III

"(...)Swego czasu mówiło się, iż gra ma nosić podtytuł "Age of Discovery". Nie wiadomo czy ostatecznie twórcy zdecydują się na ów tytuł, jednak pasuje on idealnie do opisywanej przeze mnie produkcji. Obejmuje ona bowiem okres pomiędzy 1500 a 1800 rokiem. Zaczyna się więc dokładnie wtedy, gdy skończyła poprzednia. Oczywiście do dyspozycji zostaną oddane nam wszystkie wielkie mocarstwa tego okresu. Wybierać będzie można między Anglikami, Francuzami, Hiszpanami, Holendrami, Portugalczykami, Rosjanami, Niemcami czy nawet Turkami. Pojawią się też bardziej egzotyczne nacje - Aztekowie lub Inkowie. Na razie jednak nie wiadomo dokładnie, którymi z państw będzie można rozegrać osobne kampanie.

Age of Empires III

Age of Empires III

Udało się nam dowiedzieć, iż specjalną kampanię przygotowano dla Hiszpanów. Przedstawiać ma ona m.in. podbój nowego świata oraz czasy Wielkiej Armady. Osobna też na pewno obejmie dzieje Anglików i Francuzów. Zapewne zdobędziemy także szansę poprowadzenia do boju armii Rosjan oraz Niemców. Nieoficjalnie mówi się również o kampanii tureckiej - będzie można próbować podbić całą Europę... Szkoda tylko, że nie zdecydowano się na umieszczenie osobnej kampanii dla Polaków. Przypuszczalnie za to będzie można parokrotnie z nami...powalczyć. Jednak całość rozgrywki skoncentruje się na podbijaniu nowego świata i późniejszych wojnach kolonialnych. Pozostałe misje, czy też kampanie, mają być tylko dodatkiem.

Age of Empires III

Age of Empires III

W samej kampanii uświadczymy także trochę zmian i innowacji. Po pierwsze - w zależności od naszych działań i wysiłków za każdym razem nieco inaczej będą wyglądały kolejne misje. Do celu ma prowadzić nie jedna droga, a kilka. Często będzie można wybierać miedzy dwoma różnorodnymi wersjami wydarzeń. W przeciwieństwie do poprzedniej części, nie zawsze kampania będzie się kończyła zgodnie z prawdą historyczną. Najlepsi będą mogli ją zmienić i poprowadzić w nieco innym kierunku. Także sama budowa misji ma być bardziej zróżnicowana. Teraz nie będzie to tylko "rozbuduj swoją bazę i zniszcz wroga"... Często będziemy mieli do czynienia z misjami-bitwami, z oblężeniami miast czy nawet - wzorem Warcrafta - nieco podobnymi do RPG zadaniami, gdzie dowodzić będzie można tylko małym oddziałem wojska. Na nudę, tak wszechobecną w kampaniach poprzednich AoE, nie będzie tu można raczej narzekać.

Po drugie - w grze zwiększy się także rola herosów. Tym razem mają dysponować, zgodnie z najnowszą modą, specjalnymi umiejętnościami i być może nawet poziomami doświadczenia. Plotki także mówią, iż część oddziałów oraz surowców ma przechodzić z jednej misji do następnej. Mimo to, dalej będzie to stare, dobre, klasyczne "Age of Empires" - a nie gra w stylu modnego obecnie Total War.

Największe emocje budzi jednak wprowadzenie do gry opcji "Miasta Macierzystego" ("Home City"), w którym będziemy mogli dokonywać ulepszeń, sprzedawać zdobyte surowce, kupować nowe... Za wykonanie poszczególnych zadań w trakcie danej misji otrzymamy także specjalne......"

Chcesz dowiedzieć się więcej - przeczytaj całość!

Age of Empires III

Age of Empires III

Światowa premiera gry przewidziana jest na październik. W Polsce grę wyda CD Projekt - terminu jednak jeszcze nie znamy. Tymczasem, zapraszamy więc do pobrania dema gry z naszego serwera FTP. Jest ono przeznaczone wyłącznie do rozgrywek w trybie singleplayer i pozwala rozegrać dwie misje z dostępnych w pełnej wersji kamoanii. Do dyspozycji graczy oddano dwie nacje do wyboru - Brytyjczyków i Hiszpanów! Plik 'waży' około360 MB i można go już pobrać z naszego serwera FTP.

Pliki do pobrania:

Age of Empires III SP Demo

Age of Empires III Movie

Age of Empires III Movie


Zobacz również