Age of Wonders Magia cienia

Bezwzględna walka w fantastycznej krainie

Bezwzględna walka w fantastycznej krainie

Nieliczni gracze pamiętają jeszcze grę Master of Magic, przebój sprzed lat. Właśnie do tradycji tego tytułu nawiązuje cykl Age of Wonders. To strategia, w której rozgrywka przebiega w turach, a akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie. Magia cienia łączy wiele elementów różnych gier. Możesz wygrać nie tylko poprzez podbój militarny, ale również dzięki machinacjom politycznym i pokojowemu przejmowaniu terytoriów innych władców.

Do dyspozycji masz kampanię, możesz też wybrać walkę na gotowych lub losowo generowanych mapach. Jeśli chcesz, bawisz się w wieloosobowym trybie gry, zarówno w sieci, jak i na pojedynczym komputerze, czy wysyłająclisty e-mail.

Age of Wonders Magia cienia

Armia demonów cienia zbliża się do miasta ludzi. Jak widać, grafika jest szczegółowa, mimo iż plansze są wykonane w technice 2D.

Obejmujesz władzę nad jedną z 15 ras, z których każda dysponuje unikalnymi jednostkami. Władasz też magią. Jeśli chcesz używać magii po mistrzowsku, wybierasz jedną z 6 sfer, a jeśli chcesz znać ją słabiej, łączysz czary ze wszystkich kręgów. Bohatera wybierasz z długiej listy bądź tworzysz sam.

W czasie rozgrywki poznajesz świat, wynajmujesz wojska i herosów, toczysz bitwy na dużych mapach taktycznych, zwiększasz potencjał ekonomiczny i magiczny. Rozbudowane opcje dyplomacji umożliwiają wymianę zaklęć, przedmiotów, a nawet miast. Przedstawiciele poszczególnych ras różnie się do ciebie odnoszą, raz sięgają po broń, innym razem próbują negocjować.

Dodajmy do tego wygodny sposób obsługi, dopracowaną, baśniową grafikę i nastrojową muzykę (możesz zastąpić utwory zawarte w grze innymi, byle były w formacie MP3). Przy tej grze naprawdę łatwo zapomnieć o świecie.

Wydawca w Polsce Cenega Poland

Informacjehttp://www.cenega.pl

Wymagania sprzętowe CPU 400 MHz, 96 MB RAM, karta graficzna 16 MB

Cena 99,90 zł

Najniższa cena 85 zł,http://www.maxgame.pl

Ocena 5/5