Agencje rządowe zagrożone przez hackerów SolarWinds

Według Microsoftu grupa stojąca za zeszłorocznym cyberatakiem na SolarWinds obrała sobie za cel agencje rządowe, ośrodki analityczne, konsultantów i organizacje pozarządowe.

Agencje rządowe zagrożone przez hackerów SolarWinds

źródło: securot.eu

Korporacja Microsoft poinformowała w czwartek, że hakerzy odpowiedzialni za atak na SolarWinds, szykują się teraz na agencje rządowe i nie tylko.

W tym tygodniu obserwowaliśmy ataki Nobelium wymierzone w agencje rządowe, organizacje typu think-thanks, konsultantów i organizacje pozarządowe. Ta fala ataków była wymierzona w około 3 tys. kont e-mail w ponad 150 różnych organizacjach. - pisze Microsoft na swoim blogu.

Nobelium to grupa stojąca za atakami na klientów SolarWinds w 2020 roku. Choć to organizacje w USA są teraz najbardziej zagrożone, ofiary ataków pochodzą z 24 różnych krajów. Przynajmniej 25% organizacji docelowych była zaangażowana w rozwój międzynarodowy, kwestie humanitarne i działania na rzecz praw człowieka. Nobelium włamało się na konta e-mailowe marketingu Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego i stamtąd przeprowadziło ataki phishingowe.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania obwiniają rosyjską Służbę Wywiadu Zagranicznego, ale ten stanowczo zaprzecza. Szef rosyjskiego wywiadu stwierdził wręcz, że schlebiają mu takie oskarżenia. Microsoft twierdzi, że robi teraz wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom.

Zobacz także: Dzieci wrzucają na OnlyFans jednoznaczne filmiki...

Źródło: reuters.com