Agent ubezpieczeniowy online

Rozpoczął działalność serwis Expertia.pl, który umożliwia zawieranie ubezpieczeń poprzez sieć.

Na wczorajszej konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowano nowy serwis ubezpieczeniowy. Według twórców przedsięwzięcia, Expertia.pl będzie spełniać funkcję pierwszego w Polsce sieciowego brokera (agenta) ubezpieczeniowego.

Serwis składa się z dwóch części. Pierwsza z nich pozwala na porównanie, wybór i zakup polis ubezpieczeniowych. Obecnie można porównać produkty kilku firm i podpisać umowę z Generali i TU Compensa. Druga to równolegle funkcjonujący serwis tematyczny, w którym można znaleźć informacje i poradniki dla osób zawierających ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i turystyczne.

W celu wykupienia polisy klient wypełnia na stronie serwisu przygotowane w XML-u formularze. Na podstawie danych i preferencji uzyskanych od klienta przygotowywana jest polisa, która dociera do niego pocztą kurierską w ciągu 48 godzin. Aby umowa zaczęła obowiązywać, nie jest wymagany podpis klienta. Umowa wchodzi w życie w momencie wpłacenia pierwszej składki na konto firmy.

Głównym udziałowcem serwisu jest znana na polskim rynku firma MCI Management, która posiada udziały w wielu nowych przedsięwzięciach internetowych, takich jak Poland.com czy Bankier.pl.


Zobacz również