Agentka FBI kradła tajne dokumenty!

Była analityk wywiadu FBI przez 13 lat kradła poufne informacje będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju.

Agentka FBI kradła tajne dokumenty!

źródło: www.fbi.gov

Kendra Kingsbury z Kansas została oskarżona o przechowywanie w swoim domu biuletynów wywiadowczych, dokumentów dotyczących bezpieczeństwa narodowego, terroryzmu, cyberataków, otwartych śledztw FBI, a także materiałów związanych z członkami Al-Kaidy współpracującymi z Osamą bin Ladenem.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował, że 48-latka ukradła i przechowywała wszystkie dane między czerwcem 2004 a grudniem 2017 roku. Przez ponad 12 lat Kingsbury była przydzielona do oddziału zajmującego się terroryzmem, handlem narkotykami i przestępczością gangów. W akcie oskarżenia możemy przeczytać:

Oskarżona nie była upoważniona do usuwania i zatrzymywania wrażliwych materiałów rządowych, w tym informacji o obronie narodowej.

Kobieta została zawieszona w pracy już 4 lata temu, a w piątek aresztowana i postawiona przed sądem federalnym w Kansas z zarzutami umyślnego zatrzymywania informacji o obronie narodowej. Alan Kohler, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontrwywiadu FBI dodał:

Zakres i szczegółowość tajnych informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego przechowywanych przez pozwaną w czasie dekady jest po prostu zdumiewająca.

Zobacz także: Największe ataki hakerskie w historii!

Zobacz również:

  • Sprawdź jak FBI łamie Androida! Jesteś bezpieczny?
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!

Źródło: zdnet.com