Aion w tłoczni, premiera we wrześniu

NCsoft, wydawca i producent gier MMO, poinformował, że jego najnowsze dzieło - Aion - osiągnęło "złoty" status i powędrowało do tłoczni. Premiera Aion odbędzie się we wrześniu. Wiele wskazuje na to, że na graczy czeka prawdziwy hit.

Aion cieszy się niesamowitą popularnością wśród graczy z Europy i Ameryki Północnej. Uczestnicy betatestów spędzili łącznie już ponad 3.000.000 godzin w grze, wszystkie edycje kolekcjonerskie zostały zakupione w przedsprzedaży, a sama gra znajduje się na listach PC’towych bestsellerów na tygodnie przed datą premiery.

Aion to najnowsza produkcja NC Soft, autorów m.in. Guild Wars i Lineage. Gra okazała się wielkim hitem na rynku azjatyckim i od prawie roku trwają prace mające na celu dostosowanie jej do oczekiwań europejskich użytkowników. Po premierze możemy się spodziewać nowych lokacji, umiejętności, zadań jak również lepszego zbalansowania systemu walki i wielu pomniejszych usprawnień.

Nowością w Aion jest przede wszystkim umiejętność latania bohaterów. Ogromne lokacje Aion można przemierzać nie tylko pieszo, ale także drogą powietrzną, dzięki skrzydłom posiadanym przez postacie w grze. Lot to nie tylko możliwość szybkiego przemieszczania się, jest on bardzo ważnym elementem systemu walki i wielu zadań.

Dodatkowym plusem Aion jest fakt, że gra korzysta z silnika graficznego niemieckiej firmy Crytek, używanego do produkcji FPS-ów z serii Far Cry.