Air Show 2009, Radom - jak dojechać, co warto zobaczyć

W weekend 29-30 sierpnia na lotnisku wojskowym w Radomiu odbędzie się XI edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Podczas tego święta lotnictwa będzie można obejrzeć najlepsze ekipy pilotów wykonujących niesamowite podniebne akrobacje. Nie zabraknie także "naziemnych" atrakcji. Organizatorzy przygotowali wystawę sprzętu lotniczego, konkursy fotograficzne, a także prawdziwą gratkę dla miłośników symulatorów lotniczych - turniej w grę Tom Clancy’s H.A.W.X.

W pokazach wezmą udział zespoły z 16 krajów świata. Swoje samoloty zaprezentują między innymi Niemcy, Amerykanie, Hiszpanie, no i oczywiście Polacy. Każdego dnia imprezy organizatorzy zapowiadają minimum 480 minut zapierającego dech w piersiach podniebnego show. Niewątpliwie jednym z ciekawszych pokazów będzie występ brytyjskiego zespołu akrobacyjnego Red Arrow. Wśród maszyn, które będzie można zobaczyć na pokazach będą samoloty bojowe, transportowe oraz treningowe. Dla wszystkich pasjonatów lotnictwa wojskowego będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć z bliska samolot A-10 Thunderbolt II. Maszyna ta, nazywana przez niektórych "latającym czołgiem", ma tak wytrzymały pancerz, że nawet po ciężkim ostrzale jest w stanie bezpiecznie wrócić do bazy. Samolot naszpikowany jest najnowocześniejszymi technologiami, które mają zapewnić mu przewagę nad rywalami w powietrzu.

Na odwiedzających radomskie lotnisko czekają również dodatkowe atrakcje na ziemi. Serwis cybersport.pl, wspólnie z operatorem sieci Plus, przygotował dla wszystkich fanów symulatorów lotniczych specjalny namiot ze stanowiskami komputerowymi. Chętni będą mogli wziąć udział w turnieju w Tom Clancy’s H.A.W.X . Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Szansę wykazania się dostali także początkujący fotografowie. Portal aviation.net.pl zorganizował konkurs na najlepsze zdjęcie dokumentujące Air Show 2009. Na podobny pomysł wpadli także urzędnicy miejscy w Radomiu, którzy również zorganizowali konkurs na najciekawszą fotografię. Dla zwycięzców obu rywalizacji także czekają upominki.

Dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy odbywają się treningi zespołów lotniczych zamknięte dla publiczności. Jednak dzięki portalowi aviation.net.pl wszyscy miłośnicy podniebnych piruetów będą mogli zobaczyć swoich mistrzów w akcji już 27 i 28 sierpnia. Na stronie portalu będzie dostępna relacja na żywo z przylotów oraz treningów poszczególnych ekip. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Grupa Aviation. Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamującego to wydarzenie.

Jeśli macie jeszcze wątpliwości czy warto wybrać się na Air Show to zachęcamy do obejrzenia poniższych wideo-wywiadów. Eksperci z zakresu lotnictwa oraz organizatorzy pokazów opowiadają czemu warto odwiedzić lotnisko w Radomiu.

Aby dać Wam przedsmak tego co będzie można zobaczyć w najbliższy weekend zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z pokazów Air Show 2005 przygotowanej przez Grupę Aviation.

Wszystkich planujących wyjazd do Radomia zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony pokazów Air Show 2009. Znajduje się tam wiele przydatnych informacji takich jak szczegółowy plan imprezy czy wskazówki dotyczące dojazdu.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10