AirDrop na Windowsa? Sprawdź Quick Share od Samsunga

Samsung udostępni Quick Share użytkownikom komputerów z Windowsem. Usługa pozwala na szybkie i wygodne przesyłanie plików pomiędzy smartfonami Galaxy, a komputerami.

Samsung udostępni nową funkcję, która pogłębia integrację smartfonów Galaxy z komputerami pracującymi pod kontrolą Windowsa 10.

Aplikacja Twój Telefon na Windows i Android

Aplikacja Twój Telefon na Windows i Android

Koreańczycy od dłuższego czasu współpracują blisko z Microsoftem, a gigant z Redmond po zakończeniu wsparcia dla Windows 10 dla telefonów komórkowych rekomenduje zakup urządzeń Samsunga. Na nowszych modelach znajdziemy preinstalowane aplikacje od Microsoftu oraz dodatkowe funkcje w aplikacji Twój Telefon na Windowsie 10.

Zobacz również:

Teraz Samsung we współpracy z Microsoft przygotowują się do wdrożenia funkcji Quick Share pomiędzy urządzeniami Galaxy z Androidem, a komputerami z systemem operacyjnym Windows 10. Samo rozwiązanie Quick Share znane jest już posiadaczom Samsungów od dłuższego czasu. Pozwala ono na szybkie przenoszenie plików oraz udostępnianie ich w formie linku URL.

Nowa implementacja Quick Share działać będzie identycznie, jak funkcja AirDrop wprowadzona w urządzeniach Apple w 2011 roku. Rozwiązanie przesyłać będzie pliki z wykorzystaniem sieci Wi-Fi peer-to-peer łączącej oba urządzenia. Oznacza to, że komputer musi być wyposażony w kartę sieci bezprzewodowej, co jest istotną informacją dla posiadaczy komputerów stacjonarnych.

Rozwiązanie Quick Share pozwoli na przesyłanie dowolnych plików pomiędzy smartfonami Samsung Galaxy, a komputerami z systemem operacyjnym Windows 10. W chwili obecnej nie wiemy, jak wyglądać będzie implementacja tego rozwiązania po stronie Windowsa 10. Możliwe, że potrzebna będzie dodatkowa aplikacja. Alternatywnie Microsoft może zintegrować rozwiązanie Quick Share w kolejnych kompilacjach systemu operacyjnego Windows 10.

Firmy nie pochwaliły się jeszcze, kiedy posiadacze Samsungów Galaxy i komputerów z Windowsem skorzystają z międzyplatformowego odpowiednika AirDrop.

Więcej informacji o Quick Share dla systemu operacyjnego Windows 10 pojawi się na przestrzeni najbliższych tygodni.

Źródło: sammobile.com