AirPlay - radio w iPodzie, iPod w radiu

Firma XtremeMac zaprezentowała urządzenie o nazwie AirPlay, dodatek do przenośnych odtwarzaczy iPod. Jest to przekaźnik audio, umożliwiający bezprzewodową transmisję i odtwarzanie muzyki zapisanej w pamięci iPoda w odbiornikach radiowych.

Na cyfrowym ekranie urządzenia wyświetlana jest informacja o aktualnie używanej częstotliwości. Nie wymaga on nawigacji z menu odtwarzacza. Po dostrojeniu wyświetlacz wyłącza się, dzięki czemu oszczędzana jest moc baterii iPoda. Po włączeniu odtwarzacza, AirPlay automatycznie uruchamia przekaz na ostatnio używanej częstotliwości.

AirPlay - radio w iPodzie, iPod w radiu

AIrPlay firmy XtremeMac

Spośród innych urządzeń tego typu (m.in. iTrip firmy Griffin Technology czy produkty firmy Alpine) AirPlay wyróżnia się prostotą obsługi, udostępnia pełny zakres częstotliwości FM, 88.1 do 107.9 MHz, nie utrudnia dostępu do przycisków kontrolnych iPoda. Nie wymaga też instalacji dodatkowego oprogramowania.

Do odtwarzacza można podłączyć go za pomocą złączki Dock Connector. AirPlay jest kompatybilny nie tylko ze standardowym iPodem, ale także z modelami iPod Photo, iPod U2 Special Edition, iPod mini, HP iPod oraz 3G iPod.

Wymiary urządzenia wynoszą 3,3 x 1,37 x 2,6 cm. AirPlay waży nieco ponad 30 gramów. Zdaniem producenta, ze względu na swoje właściwości AirPlay wydaje się idealnym rozwiązaniem dla zmotoryzowanych użytkowników, w których pojazdach nie ma magnetofonów lub odtwarzaczy CD.

Cena urządzenia ma wynosić 39,95 USD.

Więcej informacji na stronie producenta .