AirPods 2 generacji już dostępne

Firma Apple dokonała aktualizacji słuchawek AirPods. Nowy model może teraz reagować na Hey Siri, ładować się bezprzewodowo i oferuje lepszy czas rozmów.


AirPods 2 generacji już dostępne

Źródło: Apple

Firma Apple wprowadziła na rynek drugą generację słuchawek AirPods. Mogą one reagować na polecenie "Hey Siri" dzięki nowemu chipowi H1, ładować się bezprzewodowo oraz oferują dłuższy czas pracy na baterii, niż pierwsza generacja. Dodatkowo wprowadzono bezprzewodowe etui ładujące. Przy okazji Apple pokazuje, że nie zna umiaru w wycenie swoich produktów, które są obecnie najdroższe w historii.

Cena i dostępność

Apple wprowadziło na rynek dwa modele AirPods drugiej generacji. Różnią się od siebie możliwością bezprzewodowego ładowania. Dopłata do niego wynosi "symboliczne" 200 zł. Podstawowy model kosztuje 799 zł i jest wysyłany w ciągu 3-5 dni roboczych. Model z funkcją bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi kosztuje 999 zł, a czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 3 tygodni. Słuchawki AirPods pierwszej generacji zostały wycofane ze sprzedaży, ale Apple oferuje możliwość zakupu bezprzewodowego etui ładującego za 389 zł.

Zobacz również:

  • Apple Vision Pro zostało w końcu zaprezentowane. Oto najnowsze gogle VR od Apple
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13, AirPods 3. Gen [02.06.2023]
AirPods 2 generacji już dostępne

Źródło: Apple

Wygląd i jakość wykonania

Nie wprowadzono zmian w konstrukcji AirPods'ów, pomimo pogłosek, że może pojawić się czarna wersja.

AirPods 2 generacji już dostępne

Źródło: Apple

Specyfikacja

Największe zmiany znajdziemy wewnątrz słuchawek. Druga generacja AirPods wyposażona jest w układ Apple H1, który zastępuje układ W1 z poprzedniej generacji. Nowy chip umożliwia wywołanie funkcji Hey Siri. AirPods pierwszej generacji mogły współpracować z Siri jedynie po wcześniejszym wywołaniu jej.

H1 oferuje również według Apple szybsze i bardziej stabilne połączenie bezprzewodowe. Nowe AirPods potrafią także szybciej przełączać się pomiędzy różnymi urządzeniami. Czas potrzebny na sparowanie słuchawek z innym urządzeniem również został zredukowany.

Ładowanie i czas pracy na baterii

Kupując drugą generacją AirPods klienci mogą wybrać pomiędzy standardową wersją ładowaną za pomocą Lightning lub droższą o 200 zł konfiguracją umożliwiającą również ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi. Możliwe jest także szybkie ładowanie, które w 15 minut zapewni około trzech godzin słuchania muzyki lub dwie godziny rozmów.

Apple twierdzi, że nowe AirPods zapewnią użytkownikom o 50 procent dłuższy czas rozmów niż poprzednia generacja dzięki nowemu układowi H1. Firma twierdzi, że jest to równoznaczne z dodatkową godziną czasu rozmów.

Niestety Apple nadal nie oferuje ładowarki bezprzewodowej, przez co potencjalni użytkownicy nadal muszą korzystać z urządzeń firm trzecich.

AirPods 2 generacji już dostępne

Źródło: Apple


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: