AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Apple zaprezentowało niewielką aktualizację AirPods w marcu 2019 roku, ale nadal oczekujemy gruntowniejszej przebudowy.


Apple zaprezentowało niewielką aktualizację AirPods w marcu 2019 roku, ale oczekujemy bardziej radykalnej zmiany w najbliższej przyszłości.

Oto czego spodziewamy się po AirPods 3, które mogą się pojawić na rynku pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku.

Firma Apple zaktualizowała swoje słuchawki bezprzewodowe AirPods podczas "tygodnia premier", który poprzedził wydarzenie prasowe 25 marca. Nowe AirPods zyskały bezprzewodowe ładowanie, wsparcie dla "Hey Siri" oraz szybsze parowanie i dłuższy czas rozmów, ale zabrakło jakichkolwiek usprawnień w kwestii jakości samego dźwięku. Samo Apple nie nazywa nowych słuchawek AirPods 2 tylko po prostu AirPods. Fani firmy twierdzą, że dzieję się tak dlatego, że wkrótce zaprezentowane zostaną "zupełnie nowe" Airpods.

AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Plotki głoszą, że inżynierowie Apple pomimo premiery odświeżonej wersji AirPods cały czas pracują nad nowymi słuchawkami bezprzewodowymi, które roboczo nazwano AirPods 3.

W tym artykule przyjrzymy się wszelkim informacją związanym ze słuchawkami AirPods 3: dacie premiery, wyglądowi, specyfikacji, cenie i nowym funkcjom.

Data premiery

Plotki sugerują, że dwie generacje AirPods były projektowane w tym samym czasie i że do AirPods'ów zaprezentowanych w marcu dołączy niedługo zupełnie nowy model. Premiera ma nastąpić pod koniec 2019 roku (być może przed świętami) lub na początku 2020 roku.

Zwykle niezawodny OnLeaks, powołując się na "niepotwierdzone źródła", już w lutym przekazywał, że jesienią nastąpi premiera prawdziwych AirPods 2. Nie przekazano jednak wtedy, że słuchawki doczekają się niewielkiej aktualizacji w marcu.

Mamy nadzieję, że Apple zaprezentuje nowy model słuchawek AirPods wraz z nowymi modelami iPhone'a. Przy okazji premiery AirPods 3 mogą pojawić się także nowe słuchawki nauszne StudioPods, które miałby być konkurencją dla Surface Headphones.

Wygląd i opcje kolorystyczne

Nowe słuchawki AirPods mogą zaoferować zupełnie nowy design. Prawdę mówiąc tego właśnie oczekujemy. Według źródła MySmartPrice's, słuchawki zadebiutują również w czarnej wersji kolorystycznej, która będzie oferowana obok znanych nam białych AirPods. Mówiono również o możliwości pokrycia słuchawek AirPods szklaną powłoką podobną do tej używanej w smartfonach Google Pixel.

AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Funkcje

Obecne generacje AirPods niewiele się różnią od siebie również pod tym względem. Czy Apple zaprezentuje nową flagową funkcje, która przyciągnie do zakupu klientów?

Asystent głosowy

Możliwe, że nowe słuchawki AirPods mogą być czymś więcej niż tylko urządzeniem do odtwarzania muzyki i prowadzenia rozmów bez użycia rąk. Analitycy z firmy Gartner przewidują, że słuchawki bezprzewodowe, takie jak AirPods, mogą w niedługim czasie przejąć wiele funkcji, znanych obecnie ze smartwatch'y.

Gartner wierzy, że w przyszłości słuchawki będą wykorzystywać funkcję rozpoznawania głosu w celu udzielania odpowiedzi na pytania podobnie w podobnej formie do tej, którą obecnie znamy np. z Asystenta Google. Gartner twierdzi również, że urządzenia te "przejmą wiele zadań, które użytkownicy wykonują dzisiaj za pomocą swoich smartfonów ".

AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

W rzeczywistości, AirPods mogą zrobić część tych rzeczy już teraz, po uzyskaniu wsparcia Hey Siri w modelu z marca 2019 roku. Możliwe jednak, że Apple znacznie rozbuduje dostęp do asystenta głosowego Siri w nowym modelu rozszerzając zakres poleceń i komend, który obecnie jest stosunkowo ograniczony.

Z funkcji tej prawdopodobnie jednak nie skorzystamy w Poslce. Siri jest niedostępna w naszym języki i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości, choć mamy nadziej, że Apple pracuje nad wdrożeniem swojego asystenta głosowego po tym, jak Google uruchomiło Asystenta Google w naszym kraju.

Jakość dźwięku

Według źródła MySmartPrice, nowy model słuchawek AirPods zapewni lepszą jakość dźwięku i bas. Zaktualizowany model, który pojawił się w sprzedaży w marcu nie wprowadza żadnych ulepszeń w zakresie jakości dźwięku, które pragnęliśmy zobaczyć. Oczywiście słuchawki AirPods zapewniają wysoką jakość dźwięku, ale można ją jeszcze poprawić.

Aktywna redukcja szumów

Raport Barclaysa nazwał aktywną redukcję szumów sztandarową funkcją dla nowych słuchawek. Zostanie to osiągnięte poprzez zmiany w konstrukcji słuchawek a nie tylko poprzez zmodyfikowanie mikrofonów i oprogramowania. AirPods'y obecnie mają formę słuchawek dousznych a nie dokanałowych przez co podczas ich użytkowania nie jesteśmy w pełni odizolowani od otoczenia.

AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Zdrowie

Przyszłe słuchawki AirPods mogą posiadać czujniki biometryczne do pomiaru częstotliwości akcji serca. Informacje te po raz pierwszy przekazał Bloomberg już w czerwcu ubiegłego roku. Rozwiązanie to wydaje się być prawdopodobne biorąc pod uwagę funkcje zdrowotne zaimplementowane w najnowszej wersji Apple Watch serii 4.

Raport Digitimes ze stycznia 2019 roku potwierdza, że funkcje monitorowania zdrowia pojawią się w kolejnej generacji słuchawek AirPods. W listopadzie 2018 roku (za pośrednictwem Patently Apple) firma zaktualizowała znak towarowy AirPods, aby uwzględnić w nim funkcje zdrowotne takie jak: czujniki welness, czujniki danych biometrycznych, tętna, ruchu ciała oraz spalonych kalorii.

Wodoodporność

Bloomberg przewiduje również, że nowe AirPods będą wodoodporne. Nie będą one całkowicie wodoszczelne, co wpłynęło by na pogorszenie jakości dźwięku, ale spacer w deszczu nie będzie dla nich problemem.

AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Nadal nie będziesz mógł kąpać się ani pływać w słuchawkach AirPods. Nie są to zresztą słuchawki sportowe. Nie zapewniają odpowiedniego trzymania w uchu i łatwo można je zgubić podczas intensywnego treningu.

Specyfikacja techniczna

Nie wiele wiemy jeszcze na temat specyfikacji technicznej kolejnego modelu słuchawek AirPods. Zdecydowanie oczekujemy aktualizacji układów odpowiedzialnych za jakość dźwięku. Możliwe, że Apple zaktualizuje również procesor tak, jak zrobił to w marcu, kiedy to chip W1 został zastąpiony przez H1.

Czy Apple zmieni baterie zastosowane w AirPods? Chcielibyśmy, ale jest to mało prawdopodobne. Ciężko będzie zmieścić większe ogniowo do małej obudowy słuchawek. Dodatkowo polepszenie jakości dźwięku może spowodować wzrost zapotrzebowania na energię.

AirPods 3 data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Cena

AirPods drugiej generacji kosztują tyle samo, co pierwsza generacja. W Polsce cena wynosi 799 zł. Wprowadzono także droższy model ze wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Można go kupić za 999 zł. Jeżeli Apple zaprezentuje nową generacje słuchawek AirPods prawdopodobnie będą one kosztować tyle samo, co obecne AirPods ze wsparciem dla bezprzewodowego ładowania czyli 999 zł. Podstawowy model zapewne zostanie nadal w ofercie i będzie sprzedawany za 799 zł.