AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Trzecia generacja słuchawek AirPods została zaprezentowana! Ile będą kosztować? Jak będą wyglądać? Co z AirPods Pro i AirPods Max? W tym artykule zbieramy wszystkie te informacje.

Fot. Apple

Apple było niezwykle blisko tego, aby rok 2020 zakończyć bez premiery żadnej wersji słuchawek AirPods. Na szczęście tuż pod koniec roku, dokładnie 15 grudnia, wypuściło model AirPods Max. W porównaniu do 2019 roku, kiedy na rynku pojawiły się dwa różne warianty słuchawek, wygląda to dość przeciętnie.

Osoby korzystające ze słuchawek Apple zapewne zdają sobie też sprawę z ich niedoskonałości. Są one oczywiście spowodowane tym, jak szybko na rynku pojawiają się co raz to nowe funkcje i możliwości, a ostatnie usprawnienia w AirPods zostały wprowadzone w październiku 2019 roku. Na obecnym etapie rozwoju technologii jest to przepaść, którą Apple powinno jak najszybciej pokonać. Dobitnie świadczy o tym chociażby fakt, że firma planuje, aby aplikacja Apple Music wprowadziła nowy format bezstratnej kompresji dźwięku – Apple Loseless – którego obecnie dostępne słuchawki nie są w stanie obsłużyć. Wydaje się więc nieuniknionym rychłe ogłoszenie i wypuszczenie na rynek nowego modelu słuchawek, który będzie w stanie odtworzyć ten format.

Zobacz również:

Jak długo będziemy jednak musieli czekać na trzecią generację AirPods i drugą AirPods Pro? Jeszcze w tamtym roku spekulowano o pojawieniu się słuchawek AirPods Pro Lite, czyli zestawu, który miałby się znajdować „pomiędzy” wspomnianymi wyżej, jednak zdaje się, że ten temat wygasł.

AirPods – data premiery

Apple produkuje obecnie trzy rodzaje słuchawek AirPods: bazowe słuchawki True Wireless oraz wersje Pro i Max. Najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym jedynymi słuchawkami, które zobaczymy w tym roku będą klasyczne AirPods, a odświeżone AirPods Pro pojawią się dopiero w 2022 roku. Tak przynajmniej twierdził w czerwcu analityk Bloomberga, Mark Gurman.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Żródło: 52audio.com

Na ten moment wciąż nie dysponujemy żadnymi konkretnymi informacjami dotyczącymi daty premiery nowych AirPods'ów. Przewidywania kolejnych analityków rynku od początku roku okazują się być nietrafionymi: słyszeliśmy już o premierze słuchawek w marcu, następnie o ogłoszeniu podczas kwietniowego wydarzenia Apple, a później o konkretach w trakcie WWDC. Nic takiego nie miało jednak miejsca. W marcu analityk Ming-Chi Kuo przepowiadał, że produkcja słuchawek AirPods rozpocznie się najwcześniej w trzecim kwartale tego roku. Możemy więc zakładać, że pojawią się one na rynku w okresie świątecznym.

Apple AirPods – cena

Na temat ceny słuchawek od Apple możemy powiedzieć w zasadzie to, co o wszystkich produktach giganta z Cupertino: nie należą do najniższych. Obecnie na polskim rynku znajdziemy trzy różne modele słuchawek AirPods w następujących cenach:

  • AirPods: od 589 zł
  • AirPods Pro: od 918 zł
  • AirPods Max: od 2299 zł

Zwróćmy uwagę na fakt, że są to ceny urządzeń w polskich sklepach z elektroniką. Kwoty widniejące w sklepie Apple są niestety dużo wyższe.

Jak widać obecne ceny słuchawek nie zmieniły się wiele od momentu debiutu na rynku. W marcu 2019 roku słuchawki AirPods True Wireless kosztowały 799 złotych. Jesienią 2019 roku za AirPods Pro musieliśmy zapłacić 1299 zł. W grudniu 2020 roku pojawiły się natomiast AirPods Max, które kosztowały ok. 2800 złotych.

Możemy zakładać, że ceny za najnowsze wersje słuchawek Apple będą niestety rosnąć. Za wyznacznik możemy tutaj wziąć premierę Beats Studio Buds, która miała miejsce kilka tygodni temu.

Apple AirPods – design

Zarówno pierwsza i jak i druga generacja AirPods True Wireless wyglądały dokładnie identycznie. Mówimy więc już o okresie pięciu lat bez żadnych zmian w wyglądzie słuchawek. Nawet jak na standardy Apple jest to wyjątkowo długi okres, więc możemy spodziewać się zmian w tegorocznej konstrukcji. Z raportów Marka Gurmana dla Bloomberg wynika, że wersja AirPods Pro otrzyma zmieniony design, przybliżający ich wygląd do Beats Studio Buds.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Żródło: 52audio.com

Istnieje więc szansa na to, że także klasyczne AirPods TWS otrzymają odświeżony wygląd. Nie będzie to jednak drastyczne przeprojektowanie, a jedynie kosmetyczne zmiany.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Żródło: 52audio.com

Przedstawione wyżej rendery oparte są oczywiście na nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacjach pochodzących z przecieków. Obie grafiki powstały także jeszcze na początku tego roku, więc niewykluczonym jest, że Apple zdecyduje się na kolejne zmiany w projekcie.

Możemy także zakładać, że AirPods otrzymają silikonowe końcówki, podobnie do AirPods Pro, dla jeszcze lepszego wyciszenia szumu. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mogliśmy usłyszeć plotki o rzekomych dwóch rozmiarach, w jakich dostępne będą AirPods Pro.

Za tak dużą zmianą wyglądu i konstrukcji samych słuchawek pójdą zapewne zmiany w etui jednych i drugich. Chiński portal 52audio opublikował także zdjęcia rentgenowskie konstrukcji etui:

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Żródło: 52audio.com

Możemy spekulować, że pojawią się kolejne warianty kolorystyczne, spośród których będą mogli wybierać kupujący. Tegoroczne AirPods Max otrzymały aż pięć różnych odcieni, więc po cichu liczymy, że podobnie będzie wyglądać sytuacja przy okazji premier ich mniejszych wersji i użytkownicy AirPods i AirPods Pro będą mogli przestać wybierać pomiędzy białym i białym.

AirPods - nowe funkcje

O ile w trakcie konferencji WWDC 2021, która odbyła się 7 czerwca tego roku, nie usłyszeliśmy żadnych wieści na temat tegorocznych wariantów słuchawek, to Apple i tak ogłosiło, że obecnie dostępne słuchawki czekają usprawnienia. Możemy zakładać więc, że dodatki takie jak m.in. wzmocnienie rozmów, które redukuje szum w trakcie połączeń pojawią się w tegorocznych wersjach AirPods'ów.

Wiemy także, że system iOS 15, który już teraz dostępny jest w ramach otwartych beta testów, umożliwi Siri na przekazywanie nam powiadomień przez słuchawki. Będzie to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie będziemy musieli sięgać po telefon przy okazji otrzymania powiadomienia.

Najnowsze słuchawki z linii AirPods Pro i AirPods Max będą także kompatybilne z aplikacją Find My. Dzięki temu będą emitować charakterystyczny dźwięk, jeżeli znajdziemy się w ich pobliżu z włączonym Bluetooth. W poszukiwaniach pomoże nam także Proximity View, który poinformuje nas jak daleko od słuchawek się znajdujemy, a Separation Alert przypomni nam, jeżeli się zapomnimy i zostawimy słuchawki za nami. Jak widać więc, Apple przykłada dużo uwagi, abyśmy nie zgubili tegorocznych AirPods'ów.

Kolejnym z dodatków, o którym słyszeliśmy już jakiś czas temu jest możliwość połączenia dwóch zestawów AirPods i korzystania z nich jak z walkie-talkie. Możemy także zakładać, że podstawowe AirPods otrzymają wodoszczelną konstrukcję, na wzór obecnych AirPods Pro oraz niejako przejmą po nich etui.

Nowe słuchawki True Wireless z rodziny AirPods dodatkowo zaoferują funkcje zdrowotne. W projektowanych aktualnie słuchawkach firma planuje zastosować czujniki pozwalające na śledzenie naszego zdrowia (monitorowaniu poziomu tlenu we krwi oraz tętna), a także treningów. Taka informacja pochodzi od samego wiceprezesa zarządu Apple, Kevina Lyncha.

Niewykluczonym jest także dodanie możliwości rozpoznawania gestów przez AirPods Pro. Jeszcze w grudniu 2020 roku Apple zgłosiło patent na tego typu technologię. Projekt zakłada możliwość skanowania i rozpoznawania twarzy oraz gestów użytkownika, do których można przypisać konkretnie działania.

AKTUALIZACJA 21.07.2021

Nowe wiadomości dotyczące ewentualnego terminu premiery słuchawek AirPods 3 napływają z Azji. Portal Nikkei Asia, powołując się na swoje źródła donosi, że Apple planuje rozpoczęcie produkcji wielu urządzeń już w sierpniu. W przyszłym miesiącu na taśmach produkcyjnych pojawią się najnowsze iPhone'y, Macbooki Pro oraz właśnie słuchawki AirPods. Takie informacje pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami analityka rynku Ming-Chi Kuo, który zakładał, że produkcja AirPods 3 rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.

Jeżeli tak faktycznie się stanie, to przewidywane pojawienie się słuchawek TWS Apple na rynku pod koniec tego roku jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Byłaby to miła odmiana, w porównaniu do wielu nietrafionych hipotez, które pojawiały się w zasadzie od początku tego roku. Wcześniej mówiono już o premierze AirPods 3 w marcu tego roku, następnie o kwietniu i czerwcu.

AKTUALIZACJA 23.07.2021

Portal DigiTimes informuje, że rozpoczęły się dostawy niektórych elementów słuchawek AirPods 3. Takie informacje zdają się potwierdzać poprzednie doniesienia Nikkei Asia oraz analityka Ming-Chi Kuo, którzy wieścili rozpoczęcie produkcji słuchawek TWS w sierpniu. Teoretycznie więc, pierwsze słuchawki nowej generacji Apple będą powstawać już za nieco ponad tydzień. Portal informuje także, że produkcja oraz dostawy przyspieszą na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

Co najważniejsze, bazując na tych informacjach, DigiTimes twierdzi, że premiera słuchawek AirPods 3 może mieć miejsce szybciej niż zakładaliśmy. Dziennikarze portalu sugerują, że zostaną one oficjalnie przedstawione we wrześniu, podczas tego samego eventu, na którym Apple pokaże światu najnowszego iPhone'a 13.

AKTUALIZACJA 02.08.2021

Kolejne źródło potwierdza wcześniejsze doniesienia DigiTimes dotyczące prawdopodobnej daty premiery słuchawek AirPods 3. Tym razem autorem takiej wiadomości jest Mark Gurman, znany analityk Bloomberg, który skupia się głównie na produktach Apple. Jego przewidywania w blisko 90% przypadków okazują się prawdziwe, więc wygląda na to, że faktycznie możemy spodziewać się najnowszych słuchawek TWS od Apple jesienią tego roku, jak przewiduje Gurman. Ich premiera ma odbyć się w tym samym czasie, kiedy na rynku zadebiutują iPhone'y 13.

Jeszcze w poprzednim tygodniu innym źródłem, które mówiło o premierze słuchawek AirPods 3 jesienią był dylandkt. leakster publikujący na Twitterze. Jego zdaniem słuchawki zostaną zaprezentowane razem z najnowszą linią smartfonów iPhone.

AKTUALIZACJA 13.08.2021

Czy nowe AirPods Pro będą w stanie monitorować stan naszego zdrowia?

To, że urządzenia mobilne monitorują podstawowe funkcje życiowe naszego organizmu, nie dziwi już nikogo. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do opasek i smartwatchy, które potrafią zmierzyć nasze ciśnienie, poziom natlenienia krwi, czy monitorować nasz sen.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

AirPods Pro 2

Źródło: macrumors.com

Wygląda na to, że kolejna generacja AirPods Pro także będzie mogła pomóc nam prowadzić zdrowszy tryb życia. W jaki sposób? AirPods Pro będą w stanie zmierzyć częstotliwość oddechu użytkownika za pomocą umieszczonego w nich mikrofonu.

Naukowcy Apple oraz uniwersytetu Cornell prowadzili stosowne badania, w których udział brało 21 osób. W trakcie pomiarów zbierali oni dane w trzech sytuacjach: przed, w trakcie oraz po intensywnym wysiłku. System był w stanie rozpoznać, kiedy dana osoba miała objawy "ciężkiego oddechu", czyli sytuacji, w którym wdychała powietrze więcej niż 25 razy na minutę. Te testy udowodniły, że dźwięk może być czynnikiem, na podstawie którego można efektywnie zmierzyć częstotliwość oddechu z niewielkim marginesem błędu.

AKTUALIZACJA 18.08.2021

Portal Nikkei Asia donosi, że Apple ma pewne problemy z produkcją AirPods 3.

Z jednej strony potwierdzają się wcześniejsze informacje tego portalu, wedle których produkcja słuchawek AirPods miała rozpocząć się w sierpniu. Z drugiej jednak amerykański gigant napotkał pewne problemy, które spowodowały częściową zmianę planów. Pierwotnie Apple zakładało przeniesienie znacznej części produkcji do Wietnamu, jednak ze względu na nową falę zachorowań na COVID-19 rządy Chin i Wietnamu wprowadziły dodatkowe obostrzenia w podróżowaniu przez ich granice.

Gigant z Cupertino jest więc zmuszony do wytwarzania słuchawek TWS, a także nowych MacBook'ów i iPad'ów, w Chinach. Nie rezygnuje jednak z planów przyszłego przeniesienia części produkcji do Wietnamu. Nam pozostaje mieć tylko nadzieję, że takie zawirowania nie spowodują opóźnień i pierwotny termin premiery słuchawek AirPods 3 nie zostanie przesunięty. Wedle wcześniejszych przecieków ma to nastąpić już wkrótce - w tym samym okresie, w którym na rynku pojawi się iPhone 13.

AKTUALIZACJA 24.08.2021

Jeżeli po cichu liczyliście na premierę słuchawek AirPods Pro 2 jeszcze w tym roku, to czeka was rozczarowanie.

Z najnowszego raportu Marka Gurmana możemy dowiedzieć się, że druga generacja AirPods Pro pojawi się na rynku dopiero w 2022 roku. Pokrywa się to więc z wcześniejszymi informacjami dziennikarza Bloomberga, który jeszcze w czerwcu przekazał nam właśnie takie wiadomości.

Wygląda jednak na to, że pojawienie się AirPods 3 na rynku nastąpi zgodnie z planem. Pomimo problemów z produkcją słuchawek, Apple nie zdecydowało się (jeszcze) na przesunięcie ich premiery. Zakładamy więc, że będzie to miało miejsce we wrześniu.

AKTUALIZACJA 25.08.2021

Trzecia generacja AirPods'ów może zostać oficjalnie ogłoszona już za niecałe dwa tygodnie!

A przynajmniej takie informacje zostały przekazane w najnowszym przecieku pochodzącym z Chin. Portal IThome.com, powołując się na informacje użytkownika lokalnego portalu społecznościowego Weibo, @Panda's, twierdzi, że Apple planuje ogłosić premierę AirPods 3 już 7 września! Słuchawki miałyby trafić do ogólnej sprzedaży ostatniego dnia tego miesiąca, czyli 30 września. Źródło podaje, że tego dnia świat oficjalnie usłyszy także o smartfonach iPhone 13, iPhone 13 i iPhone 13 Pro Max.

Użytkownik zamieścił także zdjęcie rzekomej oferty jednego z internetowych sklepów z elektroniką, na których możemy zobaczyć te daty:

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Jakość zdjęcia niestety nie jest zbyt dobra i nie można wykluczyć, że nie zostało ono sfabrykowane. Coraz większa ilość napływających informacji, dotyczących nowych urządzeń Apple, w tym między innymi zegarków Apple Watch Series 7, pozwala przypuszczać, że ich premiery faktycznie są coraz bliżej. Wrzesień zapowiada się więc na niezwykle pracowity miesiąc w biurach Apple.

AKTUALIZACJA 08.09.2021

Wedle najnowszych przecieków Apple ma zamiar zaprezentować najnowszą generację słuchawek AirPods podczas wirtualnego wydarzenia California Streaming, które odbędzie się 14 września. Rozpocznie się ono o godzinie 19 czasu polskiego, a śledzić będziemy je mogli na stronie apple.com, w aplikacji Apple TV oraz na kanale Youtube.

Głównym punktem wydarzenia ma być prezentacja iPhone 13, jednak bardzo prawdopodobne jest zaprezentowanie także zegarków Apple Watch Series 7 oraz właśnie słuchawek AirPods.

Jeżeli informacje przekazane w tym przecieku okażą się prawdą, to tegoroczne słuchawki będą w stanie transmitować o wiele lepsze dźwięki basowe i niskie tony. Pojemność baterii w podstawowych AirPods 3 ma być porównywalna z tymi, które obecnie znajdują się wewnątrz AirPods Pro. Zmiana czeka także baterię ładującą słuchawki. Akumulator umieszczony w etui ma być o 20 procent większy od poprzednika.

AKTUALIZACJA 13.09.2021

Kolejny przeciek zdaje się potwierdzać ostateczną datę premiery AirPods 3.

Tym razem informacje na ten temat przekazuje nam Kuo Ming-Chi. Jego zdaniem pojawienie się nowych słuchawek true wireless w line-upie jutrzejszego eventu jest już niemal pewne. Możemy więc śmiało zakładać, że 14 września Apple zaprezentuje co najmniej trzy produkty: iPhone 13, Apple Watch Series 7 oraz AirPods 3.

Pojawienie się nowych słuchawek w ofercie może mieć także inne ciekawe skutki. Zdaniem analityka Apple ma zamiar kontynuować produkcję obecnie dostępnych na rynku słuchawek AirPods. Zdaniem Kuo mają one pozostać dostępne jako tańsze rozwiązanie dla klientów Apple.

AKTUALIZACJA 15.09.2021

Przewidywania analityków rynku okazały się być jednak nieprawdziwe. Apple podczas wczorajszej konferencji zaprezentowało jedynie nowego iPada, linię smartfonów iPhone 13 oraz nowe zegarki Apple Watch Series 7.

W zestawieniu zabrakło więc nowych słuchawek AirPods 3. Przedstawienie ich w trakcie California Streaming sugerował między innymi Kuo Ming-Chi. Tak się jednak nie stało i wciąż musimy czekać na oficjalne informacje giganta z Cupertino poświęcone nowym słuchawkom true wireless.

Nasuwa się więc jedno oczywiste pytanie: kiedy to nastąpi? Tego wciąż nie wiemy, jednak możemy pokusić się o kolejne spekulacje. O tym, że nowych AirPods Pro nie zobaczymy przynajmniej do 2022 roku wiemy już od dłuższego czasu. Istnieje jednak bardzo duża szansa na debiut AirPods 3 jeszcze w tym roku. Zdaniem Marka Gurmana Apple planuje zorganizować co najmniej jedno wydarzenie, które najprawdopodobniej będzie poświęcone nowemu MacBookowi Pro z procesorem Apple Silicon M1X. Szacuje się, że odbędzie się ono w październiku, lub listopadzie.

Być może w trakcie tej prezentacji usłyszymy nieco więcej o kolejnej generacji słuchawek AirPods.

AKTUALIZACJA 17.09.2021

Zakładaliśmy, że Apple zamierza zaprezentować trzecią generację słuchawek AirPods podczas drugiej z jesiennych konferencji. Ma ona być poświęcona nowemu MacBookowi Pro i Macowi mini.

Najnowszy przeciek pozwala nam jednak sądzić, że nastąpi to wcześniej:

Na twitterowym profilu użytkownika @MajinBuOfficial pojawiła się informacja, że gigant z Cupertino planuje zapowiedzieć nowe słuchawki bez specjalnego wydarzenia. Ma to nastąpić jedynie za pośrednictwem specjalnej informacji prasowej. Powołuje się on na Stevena Huona, odpowiedzialnego za Apple Music.

Jeżeli ten przeciek okaże się prawdziwy, to może oznaczać to premierę AirPods 3 już w przyszłym miesiącu.

AKTUALIZACJA 20.09.2021

Trzecia generacja AirPods jednak później?

Część obserwatorów spodziewała się oficjalnych informacji o kolejnym wydaniu popularnych słuchawek Apple podczas ubiegłotygodniowego eventu California Streaming. Tak się jednak nie stało. Od tego czasu pojawiło się już kilka różnych informacji o potencjalnym terminie, w którym AirPods zostaną przedstawione światu.

Kolejną osobą, która wypowiada się na ten temat jest Mark Gurman. Zdaniem dziennikarza Bloomberga pojawią się one na rynku dopiero pod koniec 2021 roku. Musielibyśmy więc uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości w oczekiwaniu na trzecią generację AirPods.

Gurman potwierdził też to, o czym większość analityków mówiła już od dłuższego czasu. Chodzi o termin premiery nowej generacji AirPods Pro. Jego zdaniem nastąpi to dopiero w 2022 roku. Nie pokusił się jednak o przewidywanie konkretnej daty pojawienia się ich na rynku. Przyszłoroczne AirPods Pro mają być jeszcze mniejsze od obecnych oraz posiadać czujnik ruchu, który wykorzystywany byłby w trakcie biegania.

AKTUALIZACJA 21.09.2021

Pojawia się kolejny głos w sprawie spodziewanego terminu rynkowego debiutu nowych AirPods 3.

Kolejna z osób spodziewa się, że pojawią się one w line-upie październikowego wydarzenia, na którym Apple planuje przedstawić nowego MacBooka Pro oraz Mac mini.

W chwili obecnej możemy jedynie spekulować na ten temat oraz zakładać, kiedy faktycznie nowe słuchawki AirPods zostaną zaprezentowane przez giganta z Cupertino. Przypomnijmy, że wielu analityków było przekonanych o tym, że nowa generacja słuchawek zostanie nam przedstawiona podczas California Streaming, w trakcie którego zobaczyliśmy iPhone'a 13, Apple Watch Series 7, iPada 9 oraz nowego iPada mini. Tak się jednak nie stało.

AKTUALIZACJA 01.10.2021

W dalszym ciągu nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej informacji dotyczącej AirPods 3, która pochodziłaby od Apple. Oczywiście spodziewamy się, że zostaną one zaprezentowane jeszcze w tym roku, jednak dokładniejsza data wciąż jest obiektem spekulacji.

Kolejne przecieki, które pojawiają się w sieci prezentują nam jednak kolejną potencjalną datę premiery nowych słuchawek giganta z Cupertino. AirPods 3 rzekomo trafiły już do produkcji, więc wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku tygodni Apple będzie miało wystarczającą ilość, aby oficjalnie przedstawić je światu.

Wciąż nie wiemy także, jak nowe słuchawki będą wyglądać. Czy pozostaną wierne projektowi poprzednich generacji, czy może jednak przejmą niektóre elementy znane z AirPods Pro? Ta druga opcja wydaje się być bardziej prawdopodobna, chociaż w przeciekach pojawiały się informacje o obu z nich. Wydaje się więc, że do momentu ich premiery możemy jedynie spekulować i liczyć na to, że dotychczasowe przewidywanie okażą się zgodne z prawdą. Apple pokazało jednak, że nie wszystkie przecieki pokrywają się z planami firmy. Premiera Apple Watch Series 7 jest tego dobitnym przykładem.

AKTUALIZACJA 09.10.2021

Wygląda na to, że AirPods 3 nie będą jedynymi słuchawkami, na których premierę poczekamy dłużej niż zakładaliśmy.

Wedle najnowszych informacji, które pojawiły się na Twitterze, premiera drugiej generacji AirPods Pro zostanie przesunięta co najmniej do trzeciego kwartału 2022 roku. Oznacza to, że przerwa między pojawieniem się pierwszej generacji słuchawek, a ich następcy może wynieść nawet trzy lata!

Jakie mogą być powody takiej decyzji? Jednym z nich może być wciąż obecny kryzys na rynku półprzewodników, który mógł wpłynąć na tempo produkcji. Z drugiej strony jednak AirPods Pro 2 mają do niej trafić dopiero w grudniu. Innym z powodów jest przesunięcie premiery AirPods 3. Być może Apple chce wydłużyć przerwę pomiędzy wypuszczeniem dwóch podobnych do siebie produktów.

AKTUALIZACJA 13.10.2021

Czy premiera AirPods 3 odbędzie się w przyszłym tygodniu?

Wczoraj Apple zapowiedziało kolejne wydarzenie w cyklu jesiennych premier. 20 października odbędzie się kolejny Apple Event, tym razem pod hasłem Unleashed. Spodziewamy się, że tego dnia zaprezentowane zostaną nowe komputery z rodziny MacBook. Zostanie w całości poświęcony komputerom z nowymi procesorami Apple Silicon. Spodziewamy się również, że Apple zapowie finalną wersją macOS Monterey.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Wedle najnowszych plotek w najbliższy poniedziałek ujrzymy także nowe słuchawki TWS AirPods 3. Spodziewamy się, że będzie to ostatnie wydarzenie, które Apple zorganizuje w tym roku. Prezentacja nowych słuchawek podczas niego wydaje się więc rozsądnym posunięciem. Jeżeli tak się nie stanie, to gigant z Cupertino opublikuje zapewne komunikat prasowy, w którym poinformuje o premierze AirPods 3. Liczymy jednak na ich pojawienie się wśród nowości Apple już w ten poniedziałek.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 lokalnego czasu polskiego. Zakładamy, że, wzorem California Streaming, będziemy mogli śledzić je na kilka różnych sposobów.

AKTUALIZACJA 19.10.2021

Wczoraj, czyli 19 października odbyła się wirtualna konferencja Apple Unleashed! Głównym punktem prezentacji były najnowsze MacBooki Pro, które już od wczoraj możemy kupić w dwóch rozmiarach: 14 oraz 16 cali. Producent zaprezentował także nowe HomePod mini.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Fot. Apple

Jako pierwsze w zestawieniu nowych produktów pojawiły się jednak tegoroczne słuchawki AirPods. Ich trzecia generacja dostępna jest już w ramach przedsprzedaży. Na półki sklepowe trafią one natomiast 26 października, czyli w przyszły wtorek. Ich cena to 949 złotych.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Fot. Apple

Nowe słuchawki przede wszystkim otrzymały funkcje do tej pory zarezerwowane dla AirPods Pro. Od teraz będą transmitować dźwięk przestrzenny, dla jeszcze lepszego odbioru użytkownika. Posiadają także funkcję adaptacji korekcyjnej (EQ). Są one także odporne na wodę i pot, co potwierdzone jest certyfikatem IPX4, przez co sprawdzą się w każdej sytuacji. AirPods 3 pracują także jeszcze dłużej niż dotychczas. Jedno ładowanie powinno wystarczyć na sześć godzin pracy, a etui zapewnia dodatkowe cztery cykle, co daję łącznie nawet 30 godzin czasu pracy. W nagłych wypadkach już 5 minut w etui wystarczy słuchawkom na godzinę pracy.

Wciąż czekamy na informacje o AirPods Pro, jednak spodziewamy się ich premiery dopiero w 2022 roku.

AKTUALIZACJA 26.10.2021

Tegoroczne słuchawki AirPods trafiły już do otwartej sprzedaży!

Już od dzisiaj możemy kupić najnowsze słuchawki Apple. Pojawiły się one w ofercie wielu sklepów z elektroniką, takich jak m.in. RTV Euro AGD, czy MediaExpert. Z pełną listą możecie zapoznać się w tym artykule.

Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić na trzecią odsłonę słuchawek AirPods to 949 złotych. To sporo, zwłaszcza, jeżeli zestawimy je z wciąż obecnymi na rynku AirPods Pro. Za te przyjdzie nam zapłacić 919 złotych. Warto jednak pamiętać, że nowe AirPods 3 otrzymały sporą ilość funkcji, które dotychczas zarezerwowane były dla tego nieco bardziej bogatego rozwiązania.

Możemy więc spodziewać się, że Apple będzie chciało niedługo wprowadzić na rynek drugą generację słuchawek AirPods Pro, która znów będzie różniła się od bazowej wersji funkcjami oraz zapewne ceną. O ile nie spodziewamy się, żeby gigant z Cupertino planował jeszcze jakiekolwiek premiery w tym roku, to śmiało możemy zakładać, że w pierwszych miesiącach 2022 roku odbędzie się kolejny event, na którym zaprezentowane zostaną nowe produkty. Możliwe, że wśród nich znajdą się także nowe AirPods Pro.

AKTUALIZACJA 28.10.2021

Pierwsze AirPods 3 z wieloma problemami?

Nie minęło wiele czasu od momentu rozpoczęcia sprzedaży nowych słuchawek Apple, zanim w internecie zaczęły pojawiać się pierwsze posty o ich wadach.

Na chińskim portalu weibo.com, użytkownicy zaczęli zgłaszać swoje zastrzeżenia do jakości wykonania AirPods 3. Wielu z obywateli Chin informuje, że o ile nie nie mają oni zastrzeżeń do samego działania i jakości dźwięku wydobywającego się ze słuchawek, to jakość ich wykonania pozostawia już wiele do życzenia. Informują oni między innymi o chropowatej powierzchni i źle spasowanych łączeniach poszczególnych części, które zadrapały ich uszy. Innymi z uwag są ruszające się elementy wewnątrz oraz zbyt duże ilości kleju użyte do produkcji.

Wszystko wskazuje jednak na to, że te problemy dotyczą jedynie pierwszych partii AirPods 3, które trafiły na rynek chiński. Póki co wszelkie zastrzeżenia i uwagi napływają jedynie z Państwa Środka. Wygląda więc na to, że Apple szybko uporało się z tymi problemami i naprawiło je w kolejnych etapach produkcji słuchawek.

AKTUALIZACJA 05.11.2021

AirPods 3 od środka!

Nowe słuchawki AirPods 3 trafiły do sprzedaży w zeszłym miesiącu. Ich cena porównywalna jest do AirPods Pro, jednak nowe słuchawki oferują wiele możliwości znanych z wariantu Pro, takich jak Spatial Audio oraz Adaptive EQ. Ich wygląd jest też bardzo zbliżony.

O ile jednak z zewnątrz prezentują się one podobnie, to wewnątrz trzecia generacja AirPods jest kompletnie inna. Materiał przygotowany przez portal 52audio pokazuje, że już sam demontaż może być dość trudny, ze względu na fakt, że większość elementów jest ze sobą sklejona. Każda słuchawka została wyposażona w czujnik wykrywający skórę - pierwsze takie rozwiązanie w historii słuchawek Apple. Wszystkie elementy, mikrofon i głośnik połączono kablem FPC.

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Fot. 52audio

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Fot. 52audio

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Fot. 52audio

AirPods 3 oraz AirPods Pro 2 - cena, data premiery, nowe funkcje [12.11.2021]

Fot. 52audio

Autorzy materiały zajrzeli też do środka etui ładującego. Znajdziemy tam m.in. nowe magnesy dla ładowarki MagSafe. Inną z nowości jest grafitowa podkładka termiczna, która zapobiega przegrzewaniu się konstrukcji w trakcie ładowania. W odróżnieniu do etui AirPods Pro, w nowych AirPods 3 znajdziemy tylko jedną baterię ładującą słuchawki o pojemności 345 mAh. Całości dopełniają port Lightning oraz płytka logiczna.

AKTUALIZACJA 12.11.2021

Nowe AirPods Pro dopiero za rok?

W ramach najbardziej optymistycznych scenariuszy Apple miało zaprezentować drugą generację słuchawek AirPods Pro podczas jednego z pierwszych wydarzeń zaplanowanych na 2022 rok. Wygląda jednak na to, że te możemy już wyrzucić do kosza, ponieważ będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej.

Najświeższe informacje pochodzą od publikującego na Twitterze leakstera @FrontTron. Jego wcześniejsze przewidywania sugerowały nam, że nowe słuchawki Apple pojawią się na rynku jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku. Dzisiaj natomiast stwierdził, że przyjdzie nam na nie poczekać co najmniej do trzeciego kwartału 2022 roku, więc jeszcze blisko rok.

Przeciek ten rzekomo pochodzi od osób bezpośrednio pracujących przy dostawach dla Apple, więc nie możemy wykluczyć, że jest on prawdziwy. Trzeba też podkreślić, że nie wszystkie informacje użytkownika @FronTron okazały się prawdziwe, więc istnieje szansa, że tak jest tym razem. To, ze słuchawki pojawią się w 2022 roku jest niemal pewne. Takie informacje przekazali także Mark Gurman z Bloomberga oraz Ming-Chi Kuo. Nie pokusili się oni jednak o dokładniejsze przewidywania.

Aktualizacja: 12 listopada 2021 14:27
Aktualizacja: 05 listopada 2021 10:45
Aktualizacja: 28 października 2021 12:20
Aktualizacja: 26 października 2021 11:05
Aktualizacja: 19 października 2021 09:31
Aktualizacja: 13 października 2021 11:29
Aktualizacja: 09 października 2021 11:23
Aktualizacja: 01 października 2021 14:17
Aktualizacja: 21 września 2021 09:40
Aktualizacja: 20 września 2021 09:28
Aktualizacja: 17 września 2021 14:07
Aktualizacja: 15 września 2021 09:31
Aktualizacja: 13 września 2021 09:21
Aktualizacja: 08 września 2021 13:48
Aktualizacja: 25 sierpnia 2021 14:45
Aktualizacja: 24 sierpnia 2021 10:29
Aktualizacja: 18 sierpnia 2021 13:26
Aktualizacja: 13 sierpnia 2021 12:15
Aktualizacja: 13 sierpnia 2021 12:15
Aktualizacja: 02 sierpnia 2021 09:25
Aktualizacja: 23 lipca 2021 10:34
Aktualizacja: 21 lipca 2021 10:55