AirPods Pro 2 jednak bez USB typu C?

Nowe doniesienia sugerują, że amerykańska marka pozostanie przy złączu Lightning.

AirPods Pro 2 jednak bez USB typu C?

AirPods Pro 2

Źródło: Twitter.com / appltrack

Słuchawki Apple mają wejść w fazę masowej produkcji w drugiej połowie tego roku. Wiele branżowych doniesień z ostatnich dni sugerowało, że marka może zdecydować się na zmiany w case'ach do ładowania AirPodsów i wyposażyć je w USB-C. Znany z branżowych przecieków analityk Ming-Chi Kuosugeruje, że taka zmiana nie nastąpi, a Apple pozostanie przy porcie Lightning.

Kuo informuje również, że firma planuje modyfikacje w samym procesie produkcji słuchawek. Apple zredukuje ilość sprzętu tworzonego na terenie Chin i przeniesie część produkcji AirPodsów do Wietnamu. Na oficjalne ogłoszenie słuchawek musimy jeszcze poczekać, jednak spekulacje analityka nadzwyczaj często okazywały się prawdą. Przewidział on między innymi zmiany na USB-C w niektórych akcesoriach Apple oraz testy nowego iPhone'a 15 bez portu Lightning.

Zobacz również:

Od autora:

Brak portu USB-C w casie do ładowania AirPodsów Pro 2 jest drobnym rozczarowaniem, szczególnie decyzja ta zaboli użytkowników smartfonów innych niż iPhone. Dla osób posiadających zbudowany ekosystem od Apple, pozostanie przy złączu Lightning zapewne nie będzie stanowiło żadnego problemu.