AirPods Pro Lite mogą zadebiutować dopiero w wakacje

Czy wersja Lite słuchawek mających w nazwie Pro to dobry pomysł?

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się plotki na temat nowych słuchawek od Apple. Mowa oczywiście o kolejnym modelu AirPods'ów, których popularność przerosła oczekiwania nawet samego producenta. Plotki głoszą, że gigant z Cupertino pracuje nad tańszą wersją swoich najnowszych słuchawek AirPods Pro, które pojawiły się na rynku pod koniec 2019 roku. Nowy model ma otrzymać nazwę AirPods Pro Lite, która jest nieco myląca.

AirPods Pro Lite mogą zadebiutować dopiero w wakacje

Źródło: apple.com

AirPods Pro Lite mają być tańszą i nieco gorszą wersją słuchawek AirPods Pro, a ponieważ Apple ma w sprzedaży klasyczne AirPods'y musi nieco gimnastykować się z nazewnictwem. Słuchawki AirPods Pro Lite od klasycznych AirPods'ów różnić się mają konstrukcją. Klasyczny model nie każdemu przypadł do gustu, a AirPods'y Pro znacznie lepiej dopasowują się do kształtu uszu.

Apple nigdy nie potwierdziło oficjalnie, że planuje wprowadzić do sprzedaży nowy model słuchawek z rodziny AirPods. Wielokrotnie spekulowano, że firma zaprezentuje nowe słuchawki na marcowym wydarzeniu, gdzie zaprezentowany zostanie nowy iPhone, iPad Pro oraz 14 calowe MacBook'i.

Najnowszy raport wskazuje jednak, że premiera słuchawek AirPods Pro Lite została nieco opóźniona. Według informacji podanych pierwotnie przez portal DigiTimes Apple zdecyduje się na premierę słuchawek latem tego roku, a produkcja pierwszych egzemplarzy rozpocznie się w kwietniu.

W chwili obecnej nie wiadomo dlaczego Apple zamierza zaprezentować AirPods Pro Lite później. Możemy domyślać się, że chodzi o zmniejszone możliwości produkcyjne zakładów zlokalizowanych w Chinach. Bardzo prawdopodobne jest, że Apple woli przeznaczyć swoje zasoby produkcyjne dla nowego iPhone'a, który z pewnością sprzedawał się będzie jak świeże bułeczki.

Możliwe, że słuchawki AirPods Pro Lite zostaną zaprezentowane na konferencji WWDC 2020, która ma mieć miejsce w czerwcu 2020 roku. Nie jest to jednak pewna informacja, ponieważ nie wiemy obecnie, czy WWDC 2020 w ogóle się odbędzie.

Źródło: ubergizmo.com