AirPods X Generation - kolejne niezapowiedziane słuchawki od Apple

Podczas inwentaryzacji w amerykańskim Target znaleziono informacje o niezapowiedzianych słuchawkach Apple.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje na temat nadchodzących słuchawek z rodziny AirPods. Apple ma w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek nowy model, który rzekomo otrzyma nazwę AirPods Pro Lite. Możliwe, że na rynku pojawią się jeszcze jedne słuchawki o nazwie AirPods X Generation. Informacje tą przekazał YouTuber Jon Prosser za pomocą Twitter'a. Uważa on, że nowe słuchawki pojawiły się podczas inwentaryzacji zapasów w jednym z sklepów amerykańskiej sieci Target.

AirPods X Generation - kolejne niezapowiedziane słuchawki od Apple

Źródło: apple.com

Na zdjęciu, które można zobaczyć poniżej pojawia się nowe urządzenie o nazwie Apple AirPods (X Generation). Warto zwrócić uwagę na cenę, która została ustalona na 399 dolarów. Przypominamy, że właśnie za tyle ma być sprzedawany nowy "tani" iPhone, a obecnie najdroższe słuchawki z rodziny AirPods - model Pro kosztują 249 dolarów. Ciekawe dlaczego wszystkie produkty od Apple z literką X w nazwie są takie drogie?

Dodatkowo Prosser dodaje, że do modelu AirPods X Generation przypisano aż trzy numery SKU (stock keeping unit), które wskazują, że AirPods X Generation mogą zadebiutować na rynku w trzech wersjach. Jon Prosser sugeruje, że słuchawki pojawią się w trzech różnych kolorach ze względu na to, że cena wszystkich trzech produktów jest identyczna.

Portal AppleInsider dotarł do kilku pracowników Target, którzy zajmują się inwentaryzacja sprzętu elektronicznego. Twierdzą oni, że dodawanie nowych urządzeń Apple jest powszechną praktyką. Zwracają oni uwagę, ze nazwy nowych urządzeń są najczęściej poglądowe i zmieniają się wraz z wprowadzeniem na rynek. Z drugiej strony zaznaczają oni, że ceny rzadko kiedy trzeba modyfikować, co wskazuje na fakt, że słuchawki faktycznie mogą kosztować 399 dolarów.

Jeżeli plotki się potwierdzą Apple może planować wprowadzić na rynek dwie pary słuchawek AirPods - AirPods Pro Lite oraz nowe nauszne słuchawki nazwane obecnie AirPods X Generation, które mogą zastąpić obecnie sprzedawane słuchawki pod marką Beats.

Źródło: 9to5mac.ocm