AirPort 1.3

Apple wydała nową wersję oprogramowania AirPort przeznaczoną specjalnie dla użytkowników systemu Mac OS 9 w wersji International English.

Nowa wersja oprogramowania AirPort 1.3 jest już dostępna do pobrania ze strony domowej Apple, po tym jak w zeszłym miesiącu zaprezentowano instalator North American English 1.3. AirPort to oprogramowanie, które umożliwia komunikację z bezprzewodowymi kartami sieciowymi, obsługuje również WaveLAN Lucenta i kartę OriNOCO IEEE Turbo 11MB, w które wyposażane są komputery z serii Power Book G3. Należy przy tym pamiętać, że musimy pracować w systemie Mac OS 9.0.4 lub wersją późniejszą (Mac OS X nie jest obsługiwany przez wersję 1.3).

Do nowości można zaliczyć nowy protokół sieciowy Point-to-Point czy wsparcie dla ID klienta DHCP, które są wymagane przez niektórych dostawców usług Internetowych. Dodatkowo tryb Computer-to-Computer pozwala każdej tymczasowej sieci lokalnej z różnymi komputerami posiadać własną nazwę sieciową, dzięki czemu może ona być bez większych problemów zlokalizowana. Ponadto wersja AirPort 1.3 posiada certyfikat Wi-FI gwarantujący Integralność z innymi urządzeniami tego typu.

www.asu.info.apple.com


Zobacz również