AirPort wolniejszy

Proxim przedstawiła nową technologię umożliwiającą przepływ danych z prędkością pięć razy większą niż oferowana przez AirPort.

Proxim, część firmy Farallon zajmującej się produkcją sprzętu sieciowego, pomimo tego, że wytwarza produkty wykorzystujące IEEE 802.11b jest również zwolennikiem propagowanego przez siebie bezprzewodowego standardu HomeRF, który przeznaczony jest raczej do zastosowań domowych.

Na początku maja bieżącego roku firma ta przedstawiła plany wprowadzenia nowej technologii opartej na sprzęcie Atheros. Proxim opracowała bazującą na standardzie IEEE 802.11a technologię 'radio-on-chip' (RoC), która przesyła bezprzewodowo dane z prędkością dochodzącą do 54 Mbps czyli prawie 5 razy szybciej niż stosowany przez Apple AirPort.

Rozwiązanie wysokowydajnej bezprzewodowej sieci zaproponowane przez Atheros wykorzystuje standard przemysłowy IEEE 802.11a. System komunikacji pracuje na częstotliwości 5GHz co zapewnia niezakłócony przepływ informacji. Pomimo, że Proxim nie poinformowała o wprowadzeniu na rynek żadnych konkretnych urządzeń bazujących na nowej technologii, to jednak Kurt Bauer (VP w firmie Proxim) zapowiedział, że rozwiązanie to dzięki znacznie lepszej wydajności i mniejszym zapotrzebowaniu na energię przede wszystkim będzie przeznaczone do zastosowań w dużych firmach.

www.proxim.com


Zobacz również