AirPrint w nowych drukarkach i inne metody wydruku z iPada

AirPrint to technologia, która pozwala na bezprzewodowe drukowanie z urządzeń mobilnych Apple bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Niedawno Canon zapowiedział wprowadzenie tej funkcji w trzech nowych drukarkach Pixma. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie dla posiadaczy urządzeń Apple.

Canon

Niedawno informowaliśmy, że posiadacze iPadów, iPhone'ów oraz iPodów touch będą mogli bezprzewodowo drukować dane przy użyciu nowych drukarek Canona: Pixma MX512, MX432, MX375. Firma ta dodała, że od tej pory większość jej bezprzewodowych drukarek będzie kompatybilna z urządzeniami mobilnymi Apple.

Technologia AirPrint pozwala na drukowanie z urządzeń pracujących pod kontrolą iOS bez konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania i sterowników. W swoich drukarkach wprowadziły ją także firmy Brother, Epson, HP oraz Lexmark. Listę wszystkich kompatybilnych urządzeń znaleźć można na stronie Apple.

Jeśli nie macie jednej z tych drukarek, a chcecie drukować ze swojego iPada to możecie skorzystać z urządzenia Lantronix xPrintServer lub oprogramowania Ecamm Printopia (dla Maków), które pozwalają na korzystanie z prawie każdej drukarki do wydruku z iOS. Jeśli jednak zdecydujecie się na jedną z nowych drukarek Canona to za MX512 zapłacicie 150 dolarów, a za MX432 100 dolarów.

Technologia AirPrint działa na iPadach, iPhone'ach (3G lub nowszych) oraz iPodach touch (trzeciej generacji lub nowszych), które pracują pod kontrolą systemem iOS 4.2 lub nowszego.