AirTag to produkt beta. Apple poprawia zabezpieczenia

Apple wprowadziło na rynek produkt, a dopiero teraz zaczyna dbać o bezpieczeństwo jego użytkowników. AirTag dostaje właśnie funkcje zapobiegające śledzeniu osób.

Lokalizator Apple AirTag został wprowadzony na rynek po kilku miesiącach opóźnienia. Dodatkowo Apple stworzyło wokół swojego produkty tajemnicza otoczkę i zaprezentowało go na specjalnej konferencji w kwietniu tego roku.

Apple AirTag

Apple AirTag

Szybko okazało się, że najnowszy produkt firmy Apple został wprowadzony na rynek nieco za szybko. Recenzenci wielokrotnie podkreślali, że lokalizator Apple AirTag posiada niedopracowane oprogramowanie. Apple chwaliło się, że AirTag nie może służyć do śledzenia ludzi, ale w praktyce zabezpieczenie to nie działa najlepiej.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Firma przygotowuje nową aktualizację oprogramowania, która uniemożliwia śledzenie osób. W momencie, gdy ktoś podrzuci Ci lokalizator Apple AirTag, powinieneś szybko się o tym dowiedzieć.

Nowa aktualizacja, która jest udostępniana od dziś powoduje, że lokalizator wydaje dźwięki w momencie, gdy uważa, że jest wykorzystywany do śledzenia innych osób.

Aby zaktualizować lokalizator Apple AirTag wystarczy przyłożyć go do iPhone'a.

Dodatkowo Apple wprowadzi na Androida aplikację Find My, która pozwoli sprawdzić czy w pobliżu nie znajdują się lokalizatory Apple AirTag, które mogą posłużyć do śledzenia użytkowników.

Obecnie nie wiemy czy aplikacja na Androida pozwoli posiadaczom smartfonów innych, niż iPhone wykorzystywać AirTag do śledzenia przedmiotów.

Źródło: thenextweb.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: